בשבוע שעבר הגישו המועמדים השונים בקריות את רשימותיהם הסופיות. בדקנו מי הם שלושת המועמדים הראשונים שיובילו את כל אחת מהרשימות, והיכן ממוקמות הנשים בכל רשימה.

קרית מוצקין
בראש סיעת מוצקין נטו עומד ראש העירייה, חיים צורי. אחריו עומר זוהר, שצפוי להתמנות לאחר הבחירות לסגן ראש העיר. בסיעה אמרו שיש שלוש נשים בעשירייה הראשונה, אך לא נמסר הרכב הרשימה. בתנועת רוח חדשה בקרית מוצקין של ציקי אבישר מסודרים החברים לפי גבר אשה. במקום השני נמצאת מרינה רחמימוב (35), ואחריה יריב ענבר (45).

בסיעת לב, בראשותו של בומה ברחד, מספר שתיים הוא דורון גרינברג (40), מהנדס תוכנה ברפאל, ואחריו נתנאל נחום. אשה נמצאת רק במקום הרביעי, מלי דסקלו, עובדת משרד החינוך. בראש סיעת הבית היהודי עומד נחום מזוז. אחריו משה שולשטיין, ובמקום השלישי אמה טרבלסי.

בסיעת בר בראשות יוסי פדידה, במקום השני נמצא תא"ל מאיר חן, ומספר 3 הוא עו"ד ארנון סביון. במקום החמישי מוצבת אשה, אביבה סבהט. בסיעת מוצקין של כולנו בראשות אבי רוטמן, במקום השני דוד זוקמן, ואחריו טניה לביא.

קרית ביאליק
בסיעת ח"י של אלי דוקורסקי, מספר שתיים הוא סגן ראש העיר, עמירם מסס. במקום השלישי המשנה לראש העירייה, ד"ר רויטל סבירסקי. בראש סיעת ביאליק נטו עומד סגן ראש העיר, יוסי אזריאל. מספר שתיים לשעבר, רוני פפיסמדוב, הוחלף בליאת בוגנים, ואחריה במקום השלישי צח נחמני.

ד"ר רויטל סבירסקי. צילום: רפי זוהר

בסיעת הצעירים למען ביאליק, במקום הראשון חבר המועצה שני אוצ'וקובסקי, במקום השני חברת המועצה הדס צור, ואחריה חבר המועצה בן אסבן. בתנועה החברתית של ירון מזוז, הראשון ברשימה הוא יוסי ברבי, אחריו מספר שתיים גילי יניב, מספר שלוש בנו של מזוז, עידן, וההפתעה הגדולה, מספר ארבע, משה בכר, שהודיע זה מכבר שהוא פורש מהסיעה לאור 'תחושת מיצוי'.

בראש התנועה החדשה 'אופק חדש לביאליק' עומד יעקב בוחבוט, ומספר שתיים שלו הוא יוסי חזן (63). במקומות השלישי והרביעי מוצבות נשים: הילה רז נחמיאס (37) ועו"ד עינב גנות (36). בראש תנועת לב ביאליק עומד ירון סלמן. אחריו ראש העיר לשעבר, רפי ורטהיים, ובמקום השלישי מירי גנון.

קרית חיים
בקרית חיים מתמודדת רשימה חדשה למועצת העיר בחיפה 'עוצמה לקרית חיים'. בראש הרשימה עומד יניב שטרית (40) מנהל מכירות בתעשייה, אחריו במקום השני עו"ד פז גולדהורן (38), ובמקום השלישי ברוך שמאילוב (38), מנהל תפעול בתחנת דלק. את האשה הראשונה ברשימה ניתן למצוא רק במקום השישי: סופי שמוניס (36).

סופי נקש. צילום: פרטי

פרט לרשימה זו ישנם מועמדים נוספים למועצת העיר ברשימות העירוניות השונות. נציגת קרית חיים ברשימה של ראש העיר, יונה יהב, היא חברת המועצה סופי נקש, שנמצאת במקום החמישי. בסיעה של המועמד לראשות העיר ישראל סביון, 'אוהבי חיפה', נמצאת נציגות מרשימה לקרית חיים ולקרית שמואל. עו"ד יערה גוטרמן (40) מקרית חיים במקום השלישי, יורם פורת במקום השישי, ובמקום השמיני עו"ד איתי יפה מקרית שמואל.

במפלגת 'חיפה מתחדשת', בראשות המועמד לראשות העיר דוד עציוני, נציגת קרית חיים היא שני קפון (33), הממוקמת במקום השמיני. בסיעת הירוקים של אביהו האן יש שני נציגים של קרית חיים. מוטי בליצבלאו, הממוקם במקום השלישי, והפעילה הסביבתית הילה לאופר במקום החמישי. בסיעת חיפה בשבילנו, בראשות שרית גולן, נציגת קרית חיים היא עליזה ברקן, הממוקמת במקום הרביעי.

יערה גוטרמן. צילום: דורון גולן

קרית ים
ברשימת ח"י בראשות ראש העיר, דוד אבן צור, יש שבעה שמות חדשים בעשירייה הראשונה. שלושת המקומות הראשונים ברשימה נשארו אבן צור, מ"מ ראש העיר, עו"ד שיראל בר ועו"ד אלון סיסו. במקום הרביעי הוצבה אסנת חודידה. במקום החמישי משה פישמן, נציג הגמלאים. אחריו חברת המועצה קלרה ריכטר. אלנה גיטמן היא נציגת העולים, רפי אלבו נציג בתי הכנסת, פז סלע (21), בוגרת 8200, היא נציגת הצעירים, ומיכה בן אברהם כנציג בעלי העסקים הקטנים.

סוגר את הרשימה ראש העיר לשעבר בנימין שנל. בסיעת "בוחרים נכון" בראשות שלומי טל, המתמודד לתפקיד ראש העיר, עו"ד מרדי פיזיצקי במקום השני, ריבה אברמוב בשלישי ושלמה גדמו במקום הרביעי.

פז סלע. צילום: פרטי

ברשימת קרית ים בתנועה, שני המקומות הראשונים לא ישתנו: סגן ראש העיר, ז'נו פלס, וחברת המועצה אורה מנחם. גם ברשימת משנים כיוון אין הרבה חדש. בשני המקומות הראשונים יהיו אלי כהן ושלומי קדוש. אחריהם: צביקה פיליפ, לילך קרוויאן ואנטלי יעקובוסי. בני אברקי ימשיך להוביל את הרשימה המאוחדת מפד"ל ש"ס, אחריו הוצב אלי גבאי והרכש החדש, חבר המועצה אורן איבגי. בראש רשימת קרית ים ביתנו יעמוד שוב אדם אמילוב, שהמשטרה ממליצה להעמידו לדין. את שותפיו בחר אמילוב לא למסור.

קרית אתא
גם באתא אין הרבה שינויים, ולא נראה שם פנים חדשות. הסיעה הגדולה במועצה, מח"ל בראשות יעקב פרץ, הציגה אותה שישייה פותחת כמו בבחירות האחרונות, עם אישה אחת בלבד: פרץ, מימון טולדנו, עטרה מירב ברגר, רועי בן שלוש, עמנואל סולומונוב ויהודה הרצל.

גם הבית היהודי שמר על אותו הרכב: אריה מיזלס ואברהם גרינבלום. סיעת נץ, בראשות ציון אסולין, מציגה שם חדש במקום השני, אל"מ במיל' אייל בר. אחריו רחל אסרף, רפאל שטרית וורד חזות. בראשות ש"ס יעמוד שמעון חזן, שחוזר למועצה לאחר שכיהן בקדנציה האחרונה כממונה על המועצה הדתית בעיר. אחריו ברשימה: עופר ברבי ואהרון שטיינברג. גם סיעת העבודה עברה שינוי: יורם צברי פרש, ובראש הרשימה הוצב אריה נחום, אחריו אבו מורדו ומוטי ונגר. אין אשה בשלישייה הפותחת.

הילה רובין-שלם. צילום: פרטי

הרשימה החדשה 'ערכים ועשייה' מציבה בראש את עופר מועלם. שתי סיעות צעירים: 'הצעירים קרית אתא' תרוץ בראשות שלומי כלפון, ו'הילה והתושבים', בראשות הילה רובן שלם. הרשימה המזוהה עם ישראל ביתנו תמשיך להתבסס על חברי המועצה עדנה שטרנזייר ואיגור קמר.