מני אסייג: "אני עדיין יכול לצפות שוב ושוב ב'גבעת חלפון אינה עונה', שטבע והטמיע כל כך הרבה מטבעות לשון. שיר: לצד 'ירושלים של זהב האלמותי', 'שיר הרעות' בביצוע להקת הנח"ל.

מתן אבני: "אף פעם לא אעביר ערוץ שמשדר את 'גבעת חלפון'. שלושה שירים אני אוהב במיוחד: 'יש בי אהבה', 'ברית עולם' של מתי כספי ו'רעיה' של ישי לוי. הסדרה שהכי השפיעה עליי היא בטיפול, בגלל האומץ לנסות משהו חדש לגמרי, ואכן שלחו את הבוסים של HBO לבדוק מה זה האיזראל הזאתי שיצא ממנה פורמט כה גאוני ורדיקלי".

מתן אבני. צילום: פרטי

"אני מתגעגע לשירי הלהקות הצבאיות של פעם, כשאהבת הארץ לא נחשבה. סדרת הטלוויזיה האהובה עלי היא 'שנות ה-80', בגלל התסריטאי הגאון והצנוע שלה. סתאאם, מאוד צחקתי מ'רמזור' ו'נבסו'".

עדי קאופמן: "את 'דיזנגוף 99' אני מדקלמת בעל פה. השיר 'בלילה על הדשא' ריגש אותי כל חיי וליווה אותי. הסדרה 'פאודה' היא איכותית עם משחק מבריק בנושא מרתק וישראלי כל כך.

מיקי שמו: "אני תמיד נהנה מ'גבעת חלפון אינה עונה', ואוהב את כל השירים של אריק איינשטיין. תוכנית הטלוויזיה שכולנו חיכינו לראות - 'זהו זה'. סאטירה, הומור, מוסיקה, והמון ישראליות עכשווית - של אז".

צביקה ברקאי: "אוהב את 'אבא גנוב', שבו חוכמת הרחוב, פשטות ותום נעורים מתגברים על קפיטליזם חזירי. השיר: בלדה לחובש של יהורם גאון ושיר הרעות, שירים על הקרבה למען המדינה. 'ניקוי ראש' ו'ארץ נהדרת' הן הסדרות שאני אוהב".

ריקה אברהם, מורה בפנימיית אהב"ה: "'נורית' - סרט מרגש עם הפי הנד, מסרטי הבורקס הראשונים. השיר האהוב עליי הוא שיר הרעות. וסדרת טלויזיה שאני יכולה לצפות בה גם היום בלופ היא 'קרובים קרובים'".

דוד אבן צור: "'גבעת חלפון אינה עונה', בעיקר בגלל סרג'יו קונסטנזה, והשיר הישראלי האהוב עליי הוא ההמנון של קרית ים. הסדרה 'סברי מרנן' משקפת בצורה הכי מדויקת את הישראליות".

דוד אבן צור. צילום: באדיבות העירייה

סיון קסטיאל: "את הסרט 'נשיקה במצח' חרשתי בילדותי. השיר 'מכתב לאחי' מרגש אותי כל פעם מחדש. יש הרבה סדרות טובות, הכי צחקתי מ'רמזור'".

עו"ד יניב לנקרי: "'חגיגה בסנוקר' מגבש את ההווי הישראלי נכון לאותה תקופה. שיר 'אהבתיה' - שלמה לעולם יישאר זמר האומה. סדרה - 'זהו זה'".

אלי דוקורסקי: "'אלכס חולה אהבה' - מסע לעבר, לימי נערותי. אוהב את השיר 'רזי צניעותך' של עמיר בניון, והסדרה 'שנות ה-80' משקפת היטב את קיבוץ הגלויות הנפלא בארץ".

נילי אלדר: "אוהבת את סרטי 'חסמבה', עם המושגים שעליהם חברה צריכה להיות בנויה: צדק, שלום, חברות, נאמנות ורוח נעורים שובבה. 'שיר הרעות' של חיים גורי - אין שני לו. הסדרה 'ארץ נהדרת', שאמנם לעיתים פוגענית מדי, אך הדמויות מבוימות ומאופרות מעולה".

נילי אלדר. צילום: דורון גולן

אורלי איסקוב: "סרט - 'הלהקה', אוהבת את השיר 'יונתן סע הביתה' ובכלל מכורה לכתיבה של יהונתן גפן. אהבתי את הסדרה 'שבתות וחגים', למי שזוכר, חיכיתי לפרקים בשקיקה.

עדי מעוז: "סרט - גבעת חלפון, שיר - אין לי ארץ אחרת. אני פטריוטית בנשמה. סדרה - פאודה, מרגשת ומסעירה".

שלומית סטרוגנו: "'חגיגה בסנוקר' - בכל חג ובכל הזדמנות אשמח לראות שוב ושוב, ובמיוחד שמחה כל פעם מחדש לתחרות החיקויים שאנו הצופים עושים בעקבות הצפייה בסרט. השיר 'תפילה' של עופרה חזה ("שמור נא עלינו כמו ילדים") מרגש אותי, ואפילו היה שיר הקליפ בחתונה שלי. בילדותי אהבתי המון סדרות ותוכניות, בעיקר 'פספוסים' של דן שילון, ובתקופה את 'רמזור' ו'סברי מרנן' המצחיקות".

עו"ד שלומית סטרוגנו. צילום: פרטי

דני נישליס: "אני בוחר בסרט 'חמש חמש' בגלל השירים ואווירת ארץ ישראל היפה בשנות ה-70 בקיבוץ. שיר - 'חופים' של נתן יונתן ונחום היימן, שמחזק אותי ברגעים קשים. סדרה - 'חדוה ושלומיק', ששודרה בנערותי ונחרטה עמוק בזכרוני".

חלי ממן: "את הסרט 'לא שם זין' ראיתי בנעוריי עשרות פעמים, על חייל שנפצע במלחמה וכל ההתמודדות שלו. השיר של גלי עטרי, 'מה שאת אוהבת', שתמיד גורם לי לחיוך, ולכל אחת מארבע בנותיי הקדשתי בבת מצווה את השיר הזה. הסדרה 'שנות ה-80' מצחיקה בכל פרק אני יכולה להתחבר וממש לראות את נוף ילדותי".

מורן נווה: "אוהבת את 'צ'רלי וחצי', והשיר הכי ישראלי - 'אור ותכלת בשמים' של יזהר כהן. ארץ ישראל היפה והטובה. הסדרה 'שנות ה-80', מזכירה את ימי העבר בהם שכנות טובה, מכולת וערב שבת היו תכנים משמעותיים, שבני דור האייפון לא מכירים".

מורן נווה. צילום: פרטי