מי יקבל את הקול שלכם ב-9 באפריל, ולמה - שאלנו השבוע כמה דמויות מרכזיות בביצה הקרייתית. 

קרנית ידיד, פעילה חברתית למען חולים שזקוקים להקלות בקנאביס רפואי, קרית אתא: "אצביע למפלגת גשר בראשות אורלי לוי, כי אנחנו כל הזמן מתעסקים באיפה יוצב הגבול של המדינה שלנו מול האויבים שמבחוץ, ושוכחים את הגבולות המוסריים שלנו: בריאות, חמלה, נתינה ועוד.

"לוי תשאיר לקברניטים להתעסק בביטחון, ועם הכוח שאנחנו ניתן לה, היא תרחיב את גבולות האנושיות במדינה".

חגית פורטל, אשת תקשורת וחינוך: "אני מתלבטת בין כחול לבן לבין העבודה. כחול לבן גם כי מיצינו את ביבי בכל צורה אפשרית, ואני חושבת שאף אדם לא צריך לכהן בתפקיד ציבורי בכיר יותר משתי קדנציות.

"העבודה בגלל שיש להם את הפרלמנטרים הטובים ביותר שדואגים ואכפת להם מהנושאים שחשובים לי. מה שיקבע את החלטתי בסוף זה הסקר האחרון, שלושה ימים לפני הבחירות".

סיון קסטיאל, מפיקת אירועים: "אני לא משנה את דעתי גם בבחירות הקרובות ונשארת עם ביבי. בעיניי הוא כרגע הכי ראוי לנהל את המדינה".

 סיון קסטיאל. צילום: רפי זוהר

דוד אבן צור, ראש עיריית קרית ים: "ברור שביבי והליכוד, כי אין ראוי ממנו לתפקיד. מדינאי, מנהיג, מפקד ומצביא. אין לי שום התלבטות, לא ב-9 באפריל וגם לא בהמשך".

דוד אבן צור. צילום: נחום סגל
אבנר מכטינגר: "הנטייה כרגע להצביע לכחול לבן, כי אני חושב שצריך לעשות שינוי דרסטי במדינה. השחיתות עברה את הקווים האדומים. הקיטוב והפילוג שנוצר יכול להוביל לחורבן בית שלישי. אין סיבה שביבי ינהיג את המדינה, וזה לא קשור לשמאל ולא לימין".

נילי אלדר: "אתמוך בבני גנץ והמפלגתו משום היכרותי את בני, המבטא מנהיגות צנועה ואמיתית. אני מאמינה ברעיונותיו ובתפיסתו הפוליטית, ולא נכנעת למה שנכתב ונשמע עליו בתקשורת, בעיקר לאחרונה. ספינים שלפני בחירות לא עושים עליי רושם".

נילי אלדר. צילום: דורון גולן

אילנית שקד, צלמת: "אצביע לראש הממשלה בנימין נתניהו, שימשיך להנהיג אותנו עוד שנים רבות. כי רק הוא יכול להנהיג את המדינה ואין מה להכביר במילים".

זאב מגן, יו"ר פרלמנט הגימלאים בחוף קרית חיים: "אתן את קולי לכחול לבן. הגיע הזמן, אחרי 10 שנים בשלטון, בהן השחיתות זועקת לשמים, לתת למפלגה בעלת הסיכויים הגדולים להרכיב ממשלה. ביום ראשון הקרוב אנחנו מקיימים בחירות מקדימות בחוף הים, ובדרך כלל חוזים את תוצאות הבחירות".

שרון אטיאס, די.ג'יי ואיש חיי לילה: "אתן את הקול שלי למפלגת כולנו. אני באמת מאמין שכחלון עשה ויעשה רבות למען הכלכלה ולמען הנזקקים ולמען כולנו".

מני אסייג: "האמת, אין לי מרץ לבחור כחול לבן, ולכן, למען עוצמה יהודית, ולטובת כולנו, אני אשים מחל".

חלי בן גלים: "אני מצביעה לנתניהו. אין לי שום התלבטות, כי פשוט אין לו תחליף".

בועז גולן, איש תקשורת: "אצביע למפלגת ימין. לא מגלה איזו. לא אצביע גנץ ולא אף מפלגה אחרת. מעולם לא היתה לי התלבטות בין ימין ושמאל".

אורלי איסקוב, אשת פרסום: "רק ב-9.4 אדע בוודאות. אני נוטה לכיוון בני גנץ, אני מאמינה לו. ביבי חייב לשחרר את האחיזה מראשות הממשלה, להפסיק את מסע ההפחדה שהוא זורע בנו ואת הפילוג בעם. אין לי התלבטות, הרוב שקרנים, אנוכיים ומושחתים. נמאסתם!".

אלי דוקורסקי, ראש עיריית קרית ביאליק: "אצביע למחל. נתניהו הוא ליגה אחת מעל כולם. הוא נהנה ממעמד בינלאומי בכיר, בא ויוצא בלשכותיהם של טראמפ ופוטין; תחת הנהגתו, כלכלת ישראל חזקה והאבטלה נמוכה. אמשיך לתמוך ברשימת הליכוד בראשות נתניהו".

אלי דוקורסקי. צילום: באדיבות עיריית ביאליק
עו"ד אושרי שלוש: "אני מצביע למפלגת כולנו בראשות משה כחלון. הוא שר האוצר הכי חברתי שהיה אי פעם בישראל, וחייבים לתת לו להמשיך לנהל את הכלכלה שלנו".

נאוה קול: "אתן את הקול שלי לאורלי לוי. למה? אני חושבת שהתשובה ברורה. כי היא היחידה שמדברת ועושה. הייתי רוצה שתהיה שרה חברתית בקדנציה הקרובה".

פאני בוזגלו: "אצביע לביבי. אין עוד מלבדו, כל השאר בעיניי לא מספיק חזקים על מנת להוביל מדינה בעייתית כמו שלנו. דעתי התחזקה בעקבות כתבה שראיתי על גנץ השמאלני. לא ראויה להיות ממשלת שמאל שגנץ יכהן בה כאשר הוא נוקט במדיניות שבה חיילים שלנו ייפגעו בידיעה מראש".

	 פאני בוזגלו. צילום: גיל נחושתן

דני נישליס, מנכ"ל רדיו חיפה: "אני מצביע עבור האדם היחיד שיכול לשנות את חיי תושבי חיפה והקריות, משה כחלון. אין התלבטות. משה כחלון הוא הפוליטיקאי היחיד שגר באזור שלנו, בעיר שלנו, הנציג היחיד שלנו בשלטון.

"כמו שסייע לחיפה בשנים האחרונות בהבאת תקציבי ענק (הסכמי הגג), עשרות מיליוני שקלים הוזרמו לבתי החולים רמב"ם ובני ציון ועוד, כך הוא ידאג לפנות את המפרץ מכל התעשיות הפטרוכימיות והמזהמים השונים, וימשיך לתמוך בכל פרויקט כלכלי שיש לו השפעה ישירה על חיינו כאן".

ורדית זוהר, זמרת: "את הקול שלי יקבל ביבי, כי הבנתי שאין לו מתחרים ראויים, ולמרות כל הלחצים עליו, הוא עדיין היחיד שיכול לדאוג לבטחון המדינה ואזרחיה במחשבה שקולה לצד נחישות. מה גם שנשיא ארה״ב טראמפ מראה תמיכה בו מקשיב לו ומעריך אותו, ולנו חשובה מאוד התמיכה של המעצמה האמריקאית".

ורדית זוהר. צילום: פרטי