מתי מתחילה השבת שלך?
"אם תיקלטתי או הופעתי ביום חמישי, או לחלופין אני באולפן, אז את יום שישי אני מתחיל רק בצהריים, קם לטלוויזיה, תחנה באנגלית, סוג של באלאנס עבורי.

'פרלמנט' קבוע בחומוסייה של צביקה. עידן קרוצ'י. צילום: פרטי

"לפעמים יש הקלטות באולפן בשישי בצהריים, ואם לא, אני מתפנה למפגש אצל צביקה בחומוסייה. צביקה הוא לגמרי אח, ואצלו אנחנו 'פרלמנט' כמעט קבוע, נפגשים כמה חברים טובים, מה שכמעט לא יוצא באמצע השבוע".

בשישי בערב ממשיכה החגיגה?
"בערב שבת ארוחת ערב אצל ההורים בקרית ביאליק. זה נוהג שחזרתי אליו רק בשנים האחרונות, הקידוש הוא מתן כבוד לסבא".

ולפני כן?
"עד לפני שלוש שנים חייתי באמסדטרדם 17 שנה. מעולם לא עשיתי שם קידוש בשישי, ומאז שחזרתי לארץ אני מנסה גם לנסות לצמצם פערים וזה גם מפגש שבועי עם ההורים, בפרט שגם שני האחים הגדולים שלי לא גרים בארץ. זה מפגש שלא אזיז, קודש קודשים עבורי".

ואחרי הארוחה?
"ברוב המקרים אני מתקלט או מופיע עם ההרכב".

זה הרכב חדש?
"אנחנו יחד כבר 17 שנה. עשינו כברת דרך ארוכה, בפרט סוניה, הסולנית, ואני. באמסטרדם הגענו הצטרפנו ללהקה הולנדית בשם MECANO שהקים דירק פולק, שגם הפיק את להקת מינימל קומפקט של פורטיס וסחרוף.

"אותו דירק החתים אותנו בחברת התקליטים שלו, ומבחינתי זו אמונה בעשייה שלנו כל השנים, וזה הביא אותי ואת סוניה להבנה שאנחנו בדרך הנכונה".

אז אתה בטח לא מתעורר מוקדם בשבת בבוקר.
"אחרי הופעה אני מגיע הביתה רק בשבת בבוקר, לוקח לי זמן עד שאני מגיע לאיפוס בין האדרנלין שעוד זורם והשקט של השעות הללו בו זמנית, זה משהו שצריך לתפוס ולעבד, סוג של היי שצריך לרדת לאט לאט.

"אחת לחודש אני מנגן אצל צביקה בחומוס, בליין שנקרא JOIN THE VISION. ברחבה יש מפגש של כל החברים יחד עם המשפחות - מוזיקה, אוכל טוב, חברים, לגמרי גוד טיים".

מעולם לא היתה לך בעיה עם עבודה בשבת?
"לא משנה אם זה שבת, מבחינתי מוזיקה זה יצירה. אני מאמין באנרגיה, ואנרגיה זו ברכה עבורי. השבת שלי יכולה להיות בכל יום שאבחר.

"בהולנד, למשל, הייתי לוקח שלישי ורביעי חופש. שם קצב החיים הוא אחר, הכל קיים ואני יכול לעשות מה שאני רוצה. סוף שבוע זה בראש - אתה יוצר לעצמך את הסופ"ש מתי ואיך שבא לך".

זיכרון ילדות מהשבת?
"מגיל צעיר מאוד ידעתי שאני רוצה לעסוק במוזיקה. יחד עם חברי שי, היום חבר בהרכב סופיה, היינו לוקחים כלי מטבח, מתופפים ומפיקים צלילים.

"היה לי טייפ דאבלקסט, היינו מקליטים קטע קטע ואז מחברים הכל לטייק אחד. סבא שלי היה מוזיקאי, והייתי מחכה לנסוע אליו בשבת ולשתף אותו ביצירות שלנו".

יש טעם לשאול על חזרה לשגרה?
"אצלי אין שגרה. אם כן, היא לכמה שעות, ולאחר מכן אני יכול ואף חייב לשבור אותה".