הרצאה של כתבת הפלילים הדס שטייף שחושפת את אחורי הקלעים של הפרשיות החמות בישראל, אורלי וילנאי מספרת על המאבקים החברתיים אותם ניהלה, לינוי בר גפן חושפת את המסרים התקשורתיים הסמויים, גאיה קורן מסבירה איך עושים את השינוי המיוחל בחיינו וענת לב אדלר מספרת על מסע אמצע החיים שעברה. כל הנשים האלו יפתחו את מועדון הנשים החדש של קניון שער הצפון בקרית אתא בסדרת הרצאות ללא תשלום.

לינוי בר גפן. צילום: דוד סכורי. גאיה קורן. צילום: רון קדמי. הדס שטייף . צילום: הדס שטייף. אורלי וילנאי. צילום: בני בכר, ענת לב אדלר. צילום: גל חרמוני

ראשונה תגיע ב-18 בפברואר הדס שטייף, ראש תא כתבי המשטרה של גלי צה"ל, שחשפה לאחרונה את פרשת "מין תמורת מינויים" של מי שהיה ראש לשכת עורכי הדין בישראל אפי נוה.

שטייף תחשוף בהרצאה את כל האמת מאחורי הכותרות העיתונאיות החמות והפרשות הכי קשות במדינה. היא גם תדבר על עבודתה בסיקור הפשיעה המינית בישראל.

רגע לפני יום האשה שיחול ב-8 במרץ תתקיים סדרת הרצאות יום אחרי יום של שלוש מהעיתונאיות המובילות בארץ. ההרצאה הראשונה של גאיה קורן, עיתונאית ידיעות אחרונות והסופרת שהוציאה את רב המכר "אני מלכה", תתקיים ביום שני 4 במרץ.

קורן תסביר כיצד עושים את השינוי בדרך להצלחה האישית בחיים ותסביר שאפשר לקטר כל היום על הזוגיותהכסףהמשקללהגיד שיום אחד אעשה שינוי או לקום ולעשות את השינוי.

ב-5 במרץ, תגיע העיתונאית אורלי וילנאי, כלת פרס "אומץ"  ומגישת התכנית "אורלי וגיא" לצד בעלה גיא מרוז. בהרצאה שלה היא מביאה את סיפור אחורי הקלעים של התקשורת הלוחמת והחברתית, וכן את סיפורם של מאבקים חברתיים גדולים אותם ניהלה בשנים האחרונות.

שבוע האשה יסתיים עם הרצאה של אשת התקשורת לינוי בר גפן, ביום רביעי 6 במרץ. בר גפן עובדת בתחום התקשורת מזה 16 שנים. ההרצאה שלה "נשים וגברים בתקשורת" מחוללת שינוי תודעתי ומסייעת להבנה וצריכה נכונה של התקשורת. היא מדגימה מה המטרה האמיתית של אמצעי התקשורת, באילו טכניקות הם משתמשים ולמה גם האינטליגנטים והרגישים שבינינו עשויים לאמץ את המסרים התקשורתיים אפילו בלי להרגיש.   

ההרצאות במסגרת מועדון הנשים של שער הצפון ימשיכו גם לתוך חודש אפריל  ובתחילת החודש (2.4) תגיע הסופרת ענת לב-אדלר לקניון עם ההרצאה "כותבת ומוחקת אהבה" על מסע אמצע החיים שהוביל לכתיבת הרומן רב המכר באותו השם.  מה גורם לנו לרצות לחשב מסלול מחדש, והאם יש לנו סיכוי להתפעם שוב ושוב ממה שהוא כבר שלנו?  

ההרשמה להרצאות מראש. לפני מועד הרצאה יעלה דף הרשמה ייעודי בעמוד הפייסבוק ובאתר של קניון שער הצפון

מועדי ההרצאות:

הדס שטייף – יום שני 18.2 בשעה 19:30

גאיה קורן – יום שני 4.3 בשעה 19:00

אורלי וילנאי – יום שלישי 5.3 בשעה 19:30

לינוי בר גפן – יום רביעי 6.3 בשעה 19:30 

ענת לב- אדלר – יום שלישי 2.4 בשעה 20:00