קניון עופר הקריון, מקבוצת קניוני עופר, עורך בימים אלה חיזוק קולינרי ומציעה לתושבי הקריות והצפון, שתי רשתות חדשות: קונדיטורית "שמו" של הקונדיטור מיקי שמו ומסעדת "דוניא" של השף מאיר אדוני. שתיהן מצטרפות למסעדת ״שגב קיטשן גארדן צפון״ שנפתחה בקניון לפני כחצי שנה.

קונדיטוריית שמו בעופר הקריון. צילום: מיכל מאי

קונדיטורית "שמו" החדשה ממוקמת בשדרה 7 ומשתרעת על שטח של 30 מ"ר. המקום מציע מגוון רחב של מאפים, מתוקים ומלוחים, מדובר בעסק משפחתי אשר הוקם כמאפיה חיפאית בשנת 1992, על ידי איציק ורותי שמו. החנות הראשונה זכתה להצלחה גדולה עם פתיחתה, וכבשה את ליבו של הדור השני במשפחה שהחליט להצטרף לעסק המשפחתי ולקחת את החזון קדימה.

השף מאיר אדוני. יח"צ

מסעדת "דוניא" של השף מאיר אדוני, משתרעת על שטח של 260 מ"ר וכוללת 140 מקומות ישיבה. המסעדה ממוקמת במדרחוב של הקריון. מסעדת "דוניא" לוקחת את ההשראות של המזרח התיכון ומגישה אותן באופן פשוט, אך מרגש.

מסעדת "דוניא" בעופר הקריון. צילום: מיכל מאי

הבשרים ייצלו על גחלי הדרים, יוגשו במאפים מקומיים שונים, ירקות חרוכים כבושים ומעושנים לצד ועם רטבים וממרחים שמיוצרים במיוחד לסניפי "דוניא".

"דוניא תביא לרחוב את הסיפור והזהות שלנו, של כולנו, האוכל המזרח תיכוני על כל יצריו וטעמיו. חיכיתי הרבה שנים לרגע שהאוכל שלי יוכל להיות מנת חלקם של כולם", אמר מאיר אדוני.