חג הפורים בפתח, ההכנות בעיצומן ואתם כבר בטח יודעים למה אתם מתחפשים.  לצד שמחת החג, מדי שנה מטפלים צוותי מד"א בפציעות שונות של ילדים, בני נוער ומבוגרים כתוצאה מעיסוק במשחקים מסוכנים, מלבישת תחפושות שאינן עומדות בתקני הבטיחות הנדרשים ועוד. איך תוכלו גם לחגוג בשמחה וגם לשמור על עצמכם? במד"א הכינו לכם כמה עצות וטיפים, שכדאי מאוד לקחת בחשבון.

אילוסטרציה. צילום: freepik

- אם אתם מכינים את התחפושות לבד, יש להקפיד על שימוש בחומרים שאינם דליקים. צמר גפן, נוצות טבעיות ויריעות מפלסטיק הם דוגמה לחומרים דליקים, העלולים לסכן אתכם.

- אם אתם קונים תחפושת, שימו לב כי מופיע עליה התווית המעידה על עמידות באש. בנוסף, יש לוודא כי לתחפושת מחוברת תווית המעידה כי התחפושת עשויה מחומרים חסיני אש.

- אל תתקרבו עם התחפושת למקור אש מחשש להתלקחות. שמרו מרחק מתנורים, כיריים דולקות, סיגריות בוערות ועוד.

- ספריי לשיער, ספריי שלג וכו' הם דליקים ביותר, ויש להימנע מלרססם על הפנים, על הגוף או בקרבת מקור אש מחשש להתלקחות מהירה ופגיעה בלתי הפיכה. שימו לב כי מומלץ לרכוש אך ורק תרסיסים שעליהם מוטבע תן תקן של מכון התקנים הישראלי.

- אביזרי תחפושות, כמו חרבות או סכינים צריכים להיות מחומרים רכים שאינם עלולים לפצוע אתכם או את החברים שלכם.

שימו לב שאתם משתמשים באיפור בעל רישיון משרד הבריאות. צלום: אילוסטרציה, קרדיט: shutterstock

- שימו לב כי משתמשים אך ורק באיפור לחג הפורים המאושר ע"י משרד הבריאות.

- יש להימנע משימוש במסכות ללא פתחי אוורור נאותים, העלולות לגרום לחנק ואף לאיבוד הכרה.

- אל תחצצו את הכביש, ובוודאי שאל תרכבו על אופניים או תנהגו במכונית כאשר המסיכה מונחת על הפנים.

היזהרו ממסיכות ואקדחי פיקות. אילוסטרציה, קרדיט: freepik

- כל סוגי הנפצים אסורים באופן מוחלט לשימוש!! נפצי רקטות, זיקוקים גדולים ונפצי "נחש נפץ" מסתובב עלולים לגרום לכוויות קשות, פגיעות בעיניים ואף לקטיעת איברים.

- אסור להשתמש באקדח צעצוע היורה כדורי פלסטיק, העלולים לגרום לחבלות חמורות ובלתי הפיכות כאשר הם פוגעים באיברי גוף שונים, דוגמת עיניים, ראש, בטן, צוואר וגפיים.

- את קפצוני הנייר ואת הפיקות לסוגיהן יש להפעיל באמצעות אקדח צעצוע המיועד לכך בלבד. אין 'להשתיל' את הקפצונים והפיקות באקדחים מסוג אחר או בכל כלי אחר, מחשש לגרימת שריפה ונזק רב. אל תשמרו פיקות וקפצונים בכיס, מחשש להתפוצצותם.