תלמידי תיכון בקריות הציתו מחברת בתוך אחת הכיתות וסגרו אחריהם את הדלת. המציתים הושעו לשלושה ימים. משרד החינוך: "התלמידים הביעו את התנצלותם".

צילום: ShutterStock

לפני מספר ימים הדליקו כמה תלמידים אש בחצר בית הספר. אחד מאנשי הצוות ראה את המקרה, והילדים כיבו את האש מבלי שנגרם נזק. המציתים נשלחו להנהלת בית הספר לשיחה.

לאירוע זה קדם אירוע חמור יותר, שהתרחש כמה ימים קודם לכן, ובו שלושה תלמידים הדליקו מחברת בתוך כיתה ריקה. לאחר שהמחברת החלה לבעור הם השאירו אותה שם, יצאו מהכיתה וסגרו את הדלת.

תלמידים שהיו אמורים ללמוד באותה כיתה בשיעור שלאחר מכן גילו את דבר השריפה. "התלמידים רצו להיכנס לשיעור", אמר גורם חינוך, "והכיתה היתה אפופת עשן. הם ראו דפים בוערים על רצפת הכיתה והזעיקו את הצוות. האש כובתה, ורק במזל לא נגרם נזק. ההנהלה החלה לברר מי עומד מאחורי המעשה".

בעקבות המקרה כינסה הנהלת בית הספר את כל תלמידי השכבה. "סיפרו להם על המקרה והבהירו להם את חומרתו", סיפר אותו גורם. "התלמידים שהיו אחראים למעשה נדרשו להודות בכך, ואכן שני תלמידים הלכו להנהלה והודו שהיו מעורבים".

התלמידים שהודו בהצתה זומנו לשיחה, ואחריה קיבלו עונשים חינוכיים. לטענת גורם בבית הספר, ההנהלה שקלה להגיש נגדם תלונה במשטרה, אולם לבסוף הוחלט שלא לעשות כן ורק להענישם במסגרת בית ספרית, והם הושעו למשך שלושה ימים.

ממשרד החינוך נמסר: "האירוע של שריפת מחברת בכיתה דווח למשרדנו כנדרש, בהתאם לנהלים. הנהלת בית הספר והצוות החינוכי טיפלו באירוע בחומרה, התקיימו תהליכים חינוכיים ומשמעתיים עם התלמידים הנוגעים בדבר.

כמו כן, התקיימו שיחות עם ההורים. התלמידים הביעו את התנצלותם וציינו כי האירוע היה חלק ממעשה קונדס. הם לא הבינו את ההשלכות. בשל צנעת הפרט, לא נוכל להתייחס מעבר לכך".