תופעה מטרידה בגני המשחקים: ילדים קטנים מטפסים על ציליות ומשחקים עליהן, בגובה רב. עיריית קרית ביאליק החלה בפעולות הסברה בבתי הספר.

המקרה נחשף לאחר שתושב העיר שלח קטע וידאו לראש העיר, אלי דוקורסקי, בו נראו ילדים משחקים על הציליה בגן מרים. דוקורסקי העביר את הסרט לידי הפיקוח. "הזעקתי למקום את השיטור העירוני והפיקוח", סיפר השבוע מנהל מחלקת הפיקוח בעירייה, שלום לוינזון. "ראינו ארבעה ילדים בני 7 עד 13 על הציליה, בגובה של כ-10 מטרים. ביקשנו מהילדים לרדת, והזעקנו את ההורים שלהם. הסברנו להם את חומרת המעשים שלהם ואת הסכנה הטמונה בכך. ההורים הגיעו תוך מספר דקות, ובהמשך הוזמנו יחד עם ילדיהם לשימוע אצל מנהל אגף החינוך".

לדברי לוינזון, נודע לו כי מדובר במשחק קבוע בכל גני המשחקים. "בגן מרים הם טיפסו על מתקני הכושר אל הציליה דרך החורים שבה. החורים נועדו למעבר של הרוח, כדי למנוע מהציליה לעוף. הילדים סיפרו לנו שמטפסים בכל גני המשחקים, והיכן שאין מתקני כושר גבוהים, מטפסים על העמודים. מי שלרוב עושה את זה הם ילדים קטנים, ולא בני הנוער. זה מאוד מסוכן ומטריד".

עיריית קרית ביאליק נקטה שורה של צעדים כדי לנסות ולמנוע את הישנות המקרים. לוינזון: "הנחינו את הפיקוח והשיטור העירוני לשים לב בגני המשחקים למקרה שילדים מטפסים. יש כוונה גם להציב שלטים שיאסרו על הטיפוס ויודיעו כי זה באחריות ההורים. כמו כן, ראש העיר הנחה את מנהלי בתי הספר לדבר עם הילדים על הנושא ולהסביר להם את חומרת המעשים והסיכונים הכרוכים בכך. אנחנו גם מצפים שההורים ידברו עם הילדים שלהם. ילד צריך להבין את ההשלכות של מעשיו, אנחנו לא יכולים להיות בכל מקום".