צילום: shutterstock

תלמידה בבית הספר רקפות בקרית ביאליק נשכחה בכיתה נעולה במשך שעתיים, מבלי שאיש הבחין בהיעדרה. תלמידה אחרת, בבית הספר יבנה בקרית אתא ננעלה באולם הספורט של בית הספר. שתי התלמידות בכו, דפקו על הדלתות במצוקה וצעקו לעזרה עד שחולצו. האירועים הועברו לטיפול משרד החינוך.

קראו עוד ב-mynet:
אתא: שיסה את כלב הפיטבול שלו בשכנתושתי תלמידות בבתי ספר בקריות חוו בשבועות האחרונים טראומה לאחר שנשכחו לבדן בבית הספר. המקרה הראשון אירע בשבוע שעבר, ובו תלמידה ננעלה בכיתה למשך שעתיים, בשעה שהילדים יצאו לשיעור בחווה החקלאית.

מורי החווה החקלאית לקחו את התלמידים לשיעור במקום, אולם התלמידה התהמהה בכיתה פרק זמן קצר, והמורים לא הבחינו בהעדרה ועזבו את המקום אחרי שהשאירו אותה בכיתה נעולה. "התלמידה נכנסה להיסטריה", סיפר גורם חינוכי. "היא צעקה ובכתה זמן רב, דפקה על הדלת בחוזקה, אבל אף אחד לא שמע אותה. איש לא הבחין שהיא חסרה".

במשך שעתיים היתה הילדה נעולה לבדה בכיתה, עד שחבריה חזרו מהחווה החקלאית. הדבר הובא לידיעת הוריה של התלמידה ולידיעת משרד החינוך, שבודק את נסיבות האירוע והאחראים לו.

במקרה אחר, שאירע לפני יותר משבוע, נשכחה תלמידה בבית הספר יבנה בקרית אתא באולם הספורט, לאחר שיעור ספורט שהתקיים בסוף יום הלימודים. "הילדה ביקשה מהמורה לקנח את האף וחזרה לאולם", סיפר גורם חינוך. "המורה, מסיבה שאינה ברורה, עזבה את המקום, והדלת נסגרה אחריה. הדלת לא היתה נעולה, רק סגורה. הילדה ניסתה לפתוח אותה ולא הצליחה. לאחר מכן ניסתה לצאת מיציאת החירום, אבל גם את הדלת הזאת היא לא הצליחה לפתוח. היא בכתה, צעקה ודפקה על הדלתות ללא הועיל".

לטענת אותו גורם, מאוחר יותר הבחינה אחת מחברותיה שהיא נעלמה. רק אז החלו לחפש אחריה. בסופו של דבר, היא נמצאה באולם הספורט בוכה ומפוחדת, אחרי שנותרה סגורה באולם כחצי שעה עד שנמצאה. גם במקרה זה, האירוע דווח להורים ולמשרד החינוך.

ממשרד החינוך נמסר: "אנו רואים בחומרה את האירועים. המקרים נבדקו על ידי הנהלות בתי הספר, ומטופלים על ידי הגורמים המשמעתיים במשרדנו. בשל צנעת הפרט לא נוכל לפרט יותר".