תלמידי כיתה י"א בבית הספר תיכון קרית חיים צילמו סרטון בו הם 'קופאים' על מקומם למשך מספר שניות. מורה שנכנסה לכיתה באותה עת, לא זכתה להתייחסות מצידם, ואף צולמה בסרטון, לטענת התלמידים, 'ללא כוונה'. בעקבות זאת, הנהלת בית הספר ביטלה יום לימודים לכל הכיתה, וארבעה תלמידים הושעו לשלושה ימים. תלמיד: "לא חשבנו שזה יתפתח לדבר כזה".

בתקופה האחרונה נפוץ טרנד חדש ברשת. אנשים מצלמים עצמם למשך מספר שניות או דקות, חסרי תנועה, קפואים על מקומם כמו בובות שעווה (ומכאן גם השם, סרטון 'פריז'). הטרנד קיבל תאוצה לאחר שגם המתמודדים לנשיאות ארצות הברית צילמו עצמם בקלפי בסרטון כזה. כצפוי, השיגעון הגיע גם לבתי הספר.

ביום שישי שעבר צילמו תלמידי כיתה י"א בתיכון קרית חיים את עצמם בסרטון. כל התלמידים קפאו על מקומם בלי תזוזה, ותלמיד אחר צילם אותם. אולם, בזמן הצילום נכנסה לכיתה המורה. התלמידים ה'קפואים' המשיכו בשלהם, ותועדו בסרטון. "עשינו את זה לפני תחילת שיעור", סיפר אחד התלמידים, "ואז המורה נכנסה לכיתה. היא אמרה שלום, ואף אחד לא ענה. אחרי פחות מדקה הפסקנו את זה, והמורה התחילה בשיעור. לא נראה שהיא כעסה. השיעור נמשך כרגיל".

אולם, בסרטון שצולם ניתן היה לראות גם את המורה. "עשינו את זה בשביל האתגר, לא בשביל לצחוק על המורה", סיפר התלמיד. "לא התכוונו בכלל לצלם אותה. זה היה בשבילנו. רצינו לצלם את עצמנו, ולא אותה, לא התכוונו לפגוע בה".

הסרטון שהופץ הגיע גם להנהלת בית הספר, שלא קיבלה זאת ברוח טובה. "אנחנו לא יודעים איך הם ראו את הסרטון", אמר תלמיד, "אבל זה הגיע אליהם. שלחנו אותו בווטסאפ הכיתתי. בסרטון ראו את המורה רק לשנייה. בהנהלת בית הספר כעסו מאוד. לא חשבנו שזה יגיע אליהם".
ביום ראשון בבוקר לא התקיימו השיעורים לכל השכבה. "כל התלמידים זומנו למפגש, והוסברה להם חומרת המעשה", סיפר אחד התלמידים. "מאוד פחדנו ממה שיעשו לנו".

לאחר המפגש עם כל השכבה, נערכה שיחה רק עם הכיתה שצילמה את הסרטון. "דיברו איתנו על ההשלכות של המעשים שלנו", סיפר תלמיד. "לאחר מכן, מנכ"ל בית הספר שוחח עם כל תלמיד בנפרד. באותה שיחה הם גם התקשרו להורים שלנו וידעו אותם על המעשה. לאחר מכן שלחו את כולנו הביתה, ולא למדנו באותו יום. אמרו שהם עוד חושבים מה לעשות איתנו".

פרט לביטול יום הלימודים של כל הכיתה, ארבעה תלמידים הושעו למשך שלושה ימים. "ניסינו להסביר להם שכולנו אחראים באותה מידה", אמר אותו תלמיד, "אבל זה לא עזר, הם אמרו שראו לפי הסרטון מה עשה כל אחד. התלמיד שצילם ועוד שלושה, הושעו עד ליום רביעי.
"לשלוח תלמידים בכיתה י"א הביתה ולא ללמוד, זה לא בדיוק עונש, אבל הודיעו לנו גם שבמשך כל השבוע לא יתקיימו שיעורים עם המורה. נקבל חומר, אותו נצטרך ללמוד לבד, ובשבוע הבא ניבחן עליו. זה קצת מדאיג. יש לנו שלושה מבחנים בשבוע, קשה ללמוד לבד למבחן.
"לא חשבנו שזה יתפתח לדבר כזה. לא הבנו כמה המעשה חמור".

ממשרד החינוך והרשות המקומית נמסר: "אנו רואים בחומרה רבה את המקרה. הנושא דווח למשרדנו בהתאם לנהלים. מספר תלמידים בבית הספר 'שיחקו' במשחק הפריזינג במהלך שיעור. הנהלת המוסד החליטה, בשל חומרת הנושא, להפסיק את שגרת יום הלימודים ולקיים שיחות עם התלמידים, והובהרה להם חומרת מעשיהם.

"המקרה דווח להורי התלמידים, וכן הם היו שותפים מלאים לפעולות שנקט בית הספר בשיח החינוכי שבוצע למחרת בכל כיתות השכבה. כמו כן, יתקיימו פעילויות משמעתיות עם התלמידים המעורבים".