צילום: שאול גולן

מפקד מחוז חוף, ניצב עמוס יעקב, הוציא צו סגירה לבית בושת שבו נמצא קטין. בית הבושת ממוקם בשדרות ההסתדרות, וב-20.8.16 התבצעה בו פשיטה על ידי שוטרי תחנת זבולון.

קראו עוד ב-mynet:
חשוד באונס: היא העירה אותי וביקשה שוב סקסהפשיטות שמבצעת תחנת זבולון על בתי בושת הם חלק מהמאבק הכללי שהיא מנהלת נגד ארגוני פשיעה, ואף אחד לא ציפה למצוא שם נער. הנער הוצא מהמקום ונלקח לתחקור. בבוקר למחרת הוציא ניצב יעקב צו סגירה למקום.

בהחלטה על הוצאת הצו כתב ניצב יעקב: "בשעה 00:04 נתפס בבית הבושת קטין אשר טרם מלאו לו 16 שנה, והגיע לצורך קבלת שירותי מין במקום. הקטין אף שילם, ולגופו הולבש אמצעי מניעה על ידי היצאנית. מעדותו אף עולה, כי קיבל תדרוך כיצד להכשיל את עבודת המשטרה במקרה של פשיטה".

עוד כתב מפקד המחוז בצו: "החזקת מקום לשם זנות, לרבות סרסרות וחיים על רווחי זונה, הינן עבירות אשר טמון בהן סיכון רב לציבור הבא בשעריו, ביתר שאת כאשר במקום מבוצעים מעשים כאלה בקטינים".

תוקפו של צו מינהלי הוא ל-30 יום, ולפני ימים ספורים הוא הסתיים. טרם פקיעתו הגישה המשטרה בקשה לבית המשפט להארכת סגירת המקום. בדיון המשפטי טענו בעלי המקום כי הם מנהלים מכון עיסוי לגיטימי, וצו הסגירה פוגע בחופש העיסוק שלהם. שופטת בית משפט השלום בקריות, לובנה שלאעטה חלאילה, נעתרה לבקשת המשטרה והאריכה את תוקף הצו בשלושה שבועות.