צילום: שיר שטיין

נער בן 17 מקרית ים נעצר בחשד שסחט באיומים כ-10,000 שקל מנער בן 15 מקרית אתא.

קראו עוד ב-mynet:
אישום: צעירה תקפה את בעלה בבית ובמשרדהנער הנסחט הגיע השבוע עם הוריו לתחנת זבולון והגיש תלונה נגד הסוחט. מהחקירה עולה, כי השניים הכירו דרך הפייסבוק, ולאחר שהתכתבו ביניהם, החליטו להיפגש ולהכיר. לאחר מספר פגישות ביניהם החל מסע הסחיטה, כאשר החשוד מאיים על חברו שאם לא יביא לו כסף, הוא יפגע בו ואף יהרוג אותו.

לצורך מתן הכספים נאלץ הנער הקורבן לקחת כסף מהוריו בהיחבא, על מנת לשמור על שלמות גופו וחייו. כך, לאורך תקופה, העביר הנער הנסחט לסוחט כל פעם סכום אחר של כסף, ובסך הכל העביר לו כ-10,000 שקל.

בשלב מסוים הבחין הנער הנסחט כי הסחיטה לא מסתיימת, והבין שלא משנה כמה כסף יעביר לסוחט, תמיד יידרש להביא עוד. הוא אזר אומץ לספר להוריו את שעובר עליו בתקופה האחרונה.

ביום שני הגיע הנער יחד עם הוריו לתחנת זבולון, והגיש תלונה. צוות נוער שהגיע לביתו של הנער החשוד עצר אותו. בחקירתו הכחיש את המיוחס לו, והוא נעצר.

ראש משרד החקירות של תחנת זבולון, רפ"ק אפי פז: "אנו עדים למקרה נוסף של עבירות המתרחשות במרשתת. צריך לזכור ולהזכיר למשתמשי האפליקציות השונות: פייסבוק, ווטסאפ, אינסטגרם, חדרי צ'טים וכדומה, את המסוכנות הנובעת בשימוש במרשתת ללא נקיטת אמצעי זהירות. אנו קוראים לכלל המשתמשים, קטינים ובגירים כאחד, לעשות שימוש מושכל וזהיר בקשרי המרשתת ובחדרי השיחות".