שיר בר (14), תושבת קרית ביאליק, שהחזירה לחברת דן בצפון 3,260 שקל, שנפלטו בטעות ממכונת כירטוס בצור שלום, הוזמנה למנכ"ל דן בצפון, חיים מור חיים, אשר הודה לה אישית על המעשה שלה והעניק לה תעודת הוקרה.

קראו עוד ב-mynet:
בת 14 החזירה 5,000 שקל שנפלטו ממכונהעם זאת, בשל מגבלות חוקיות, לטענת אנשי דן בצפון, לא ניתן להעניק לשיר מתנה או מענק כלשהו בגין המעשה האצילי שעשתה.

כזכור, כפי שפורסם בלעדית ב"ידיעות המפרץ", הגיעה שיר עם חברתה לתחנת המטרונית בצור שלום וכאשר ביקשה לרכוש כרטיס, נפלטו כ-5,000 שקל, מהמכונה במטבעות של עשרה שקלים. שיר הזמינה את אביה למקום וזה הזעיק את המשטרה. בספירה מדויקת של הסכום התברר, כי המכשיר פלט 326 מטבעות של 10 שקלים, ובסך הכל 3,260 שקל.

מוקד המשטרה דיווח על התקלה למוקד התפעול של המטרונית וניידת נשלחה למקום לאבטח את שיר ואביה שהמתינו עם מטבעות הכסף עד שהגיעו טכנאי 'דן בצפון' לאסוף את הכסף ולתקן את מכשיר הכרטוס.

מנכ"ל 'דן בצפון', חיים מור חיים, התרגש מהתנהגותם האחראית של שיר בר ואביה מנחם והחליט לערוך לכבודם טקס הוקרה במרכז התפעול של המטרונית במפרץ חיפה ולהעניק לשניהם תעודת הוקרה. "שיר ומנחם בר גילו אחריות ציבורית ואזרחות טובה שיש להוקיר אותה. הם ראויים לשמש מודל ודוגמה לכולנו על התנהגותם האחראית והמעט שיכולנו ב'דן בצפון' לעשות הוא להעניק להם תעודת הוקרה".

בתעודת ההוקרה נרשם: "חברת דן בצפון, מפעילת המטרונית במטרופולין חיפה והקריות, רוצה להודות לך על גילוי אזרחות נאותה לאור ערנותך למקרה שאירע ב-26.12.15 בתחנת המטרונית צור שלום לכיוון דרום. הדיווח שהתקבל על ידך במשטרת ישראל גרם לכך שהתקלה טופלה באופן מידי, וכתוצאה מכך מוזער הנזק שיכל להיגרם. יישר כח".