אחרי עונה לא רעה בעירוני נהריה, החליטה הקבוצה לסיים את ההתקשרות עם זיו בן צבי (26, 1.88 מ'). הרכז המוכשר חיפש במהלך החודשיים האחרונים אתגר חדש, ומצא אותו במכבי קרית מוצקין שם הוא מקווה לתפוס פיקוד ולהוביל את הקבוצה להצלחות.

לא מפחד להיתקע בלאומית. זיו בן צבי | צילום: אלעד גרשגורן

בקיץ שעבר נחת זיו בן צבי בנהריה כרכז שני ליפתח זיו. אלא שבמהלך העונה, בעקבות המשבר בין זיו למאמן אריק אלפסי, קיבל בן צבי את גופיית ההרכב הראשון, וסייע לנהריה במסע ההיחלצות מהמקום האחרון. לזכותו יש לומר שהוא ניצל את הצ'אנס שקיבל, ומספר ניצחונות רשומים על שמו.

דווקא כשנראה שדרכו לעונה נוספת במועדון סלולה, הוחלט לא לחדש את חוזהו, וכך מצא את עצמו בן צבי שחקן חופשי. מאמן מכבי מוצקין, רועי פרל, קפץ על ההזדמנות, והצדדים הגיעו לסיכום.

בן צבי: "חיכיתי למצוא את ההזדמנות בליגת העל, אבל דברים לא כל כך הסתדרו כמו שראיתי לנכון, ואז הגיעה ההצעה של מוצקין ונעניתי בחיוב. אני מודה שרציתי להישאר בנהריה, אבל זה לא הבשיל לכדי הסכם, והמשכתי קדימה לאתגר הבא".

מה אתה יודע על מכבי מוצקין?
"אין לי ספק שאנחנו קבוצה חזקה וטובה. יש הרבה שחקנים שאני מכיר, וגם את המאמן רועי פרל. אני מכיר מצוין את נועם מטלון, עומר טל, שהוא חבר טוב, וגל טסלר. אני יודע שהנחיתו זר טוב ואמור להגיע זר נוסף. נבנה שם משהו שאותי מאוד עניין וסיקרן, וכשרועי דיבר איתי וסיפר לי על התוכניות, החלטתי ללכת על זה. אני לא חושב שבשלב כזה נכון יהיה לצאת בהצהרות".

אחת הסיבות המרכזיות בגינן החליט בן צבי לעשות את המעבר, היתה הרצון להוביל קבוצה כרכז ראשון. "חיפשתי משהו שונה ממה שהיה לי בליגת העל בשנתיים האחרונות, כשחקן מגבה או עוד שחקן רוטציה לשחקן בכיר יותר", אומר בן צבי. "אני רוצה יותר להוביל, לקבל יותר אחריות, עם קבוצה שאני אוביל. זה לא שאני לבד, אבל אני רוצה יותר אחריות, שבה אוכל לבוא יותר לידי ביטוי".

לא מפחיד אותך לרדת ללאומית ולהיתקע שם?
"רציתי ליגת העל ולא מצאתי. כרגע מוצקין זה המקום הנכון, עם אנשים שאני אוהב והאווירה הנכונה, וקרץ לי להגיע לכאן. בסופו של דבר, המטרה היא לחזור לליגת העל. אני לא חושב שסיימתי את הדרך שלי בליגת העל, ובכנות אני מקווה שאחזור לשם עם מוצקין. יש פה פוטנציאל לדברים גדולים, וזה לא תלוש מהמציאות".