אחרי 22 שנה, הפועל קרית ים תעלה כיתה ותשחק בעונה הבאה בליגה א'. הקבוצה, שסיימה את העונה האחרונה במקום השני בליגה ב' (מחוז זבולון), ונאבקה על כרטיס העלייה עם מכבי חיפה עתודה, תשחק בליגה א' במקומה של הפועל עמק הירדן, שהחליטה לוותר על מקומה בליגה.

שרון זכריה ואיתי פרידלמן. צילום: פרטי

ההודעה המפתיעה על עלייתה של הקבוצה לליגה א' התקבלה במהלך השבוע החולף בשיחת טלפון שקיבל היו"ר שרון זכריה מרכז הליגות באיגוד, נפתלי גושן. בשיחה ביקש גושן לדעת האם הקבוצה מעוניינת לשחק בליגה א', והבהיר שבמקביל הוא פנה גם להפועל גלבוע, שסיימה במקום השני במחוז העמקים, והציע גם לה את האפשרות הזו. גושן הוסיף כי רק אחת מהשתיים תוכל לקבל את הכרטיס לליגה א'.

אנשי גלבוע הודיעו לו שהם מוותרים, ואולם לפי התקנון ניתנה להם ארכה עד ל-15 ביולי להחליט, ואם יוותרו, תוכל קרית ים לממש את העלייה.

בקרית ים כבר החלו לחגוג את העלייה בתקווה שבגלבוע לא התחרטו עד למועד שנקבע, אלא שלא חלפו 24 שעות והקבוצה מהגלבוע התחרטה והביעה אף היא עניין לשחק בליגה א'.

בעקבות זאת הוחלט באיגוד לבצע הגרלה בין שני המועדונים. בהגרלה זכו אנשי קרית ים, שרון זכריה ואיתי פרידלמן, ובעקבות הזכייה תשחק הקבוצה בליגה א'.

זכריה: "אין מאושר ממני. בפעם האחרונה שהקבוצה שיחקה בליגה א' זה היה כשהייתי נער צעיר. ישבתי אז במזכירות של משחקי הבית, והייתי האוהד מספר 1 של הקבוצה, שמגיע כמעט לכל אימון ולכל משחק. מאז שלקחתי על עצמי את ניהול הקבוצה, התפללתי שיגיע הרגע הזה, שנעלה לליגה א', ועכשיו כשזה קורה, זו בשבילי הגשמת חלום.

"אם יש מגיע בספורט, אז העונה הזו הגיע לנו לעלות. סיימנו במקום השני בליגה ללא תקציב, ניצחנו את חיפה, ויש סיפוק ענק לעלות ליגה אחרי למעלה מעשור שהיינו בליגה ב'. אני מקווה שנדע למנף את המתנה הזו ונוכל לתקוע יתד בליגה".

הטלפון מהאיגוד הפתיע אותך?
"האמת שחיכיתי לזה, אבל הופתעתי בגלל שעברו כחודשיים מאז סיום העונה וחשבתי שזה כבר לא יקרה. התחלנו להכין את סגל הקבוצה לליגה ב', ועכשיו נצטרך לבנות קבוצה ראויה לליגה א' במסגרת היכולות הכלכליות שלנו".

ברור לך שללא תקציב, לא תוכלו לעמוד במטרה ולהישאר בליגה?
"בשביל זה ניפגש עם ראש העיר דוד אבן צור. נראה לאן נושבת הרוח מבחינת התקציב שהעירייה תעמיד לרשותנו, ובהתאם לכך נבנה את הסגל. לא נחתים שחקנים מבלי שתהיה לנו יכולת לשלם להם".

דוד וינשטיין, שאימן בעונה שעברה את הפועל נשר, מועמד לאימון הקבוצה.

זכו בהגרלה. שרון זכריה ואיתי פרידלמן | צילום: פרטי