נתנאל דלויה, שוערה הצעיר של קבוצת הנוער והבוגרים של מכבי צור שלום בעונה האחרונה, חתם השבוע בבית"ר ירושלים. כפי שפורסם בלעדית בשבוע שעבר ב"ידיעות המפרץ", נבחן דלויה בבית"ר ואף יצא איתה למחנה אימונים בהונגריה. במהלך המחנה החליט המאמן גיא לוזון להחתימו במועדון לעונה הבאה. במסגרת ההסכם יושאל דלויה לעונה אחת מצור שלום לבית"ר, עם אופציה.

הגשים את החלום. נתנאל דלויה | צילום: דין ברנס
השוער, תושב עכו, גדל במחלקת הנוער של הפועל עכו, משם עבר להפועל מטה אשר וממנה צורף לפני כשנתיים לצור שלום על ידי מאמני מחלקת הנוער דאז, מיכה כהן ועידן בראון.

דלויה, שיחגוג מחר (שבת) את יום הולדתו ה-20, לא הסתיר בעבר את אהדתו לבית"ר, ובראיון שקיים לפני כמה חודשים ב"ידיעות המפרץ" אמר כי השאיפה שלו בעונה הקרובה היא לשחק בליגת העל.

לשוער הצעיר היתה העונה האחרונה מוצלחת במיוחד, והוא היה אחד מהשותפים המרכזיים לסנסציות של קבוצת הנוער של צור שלום במשחקי גביע המדינה, בהן הדיחה את מכבי והפועל ת"א. בעקבות יכולתו הטובה בקבוצת הנוער, הוא קיבל את אפודת השוער הראשון בקבוצה הבוגרת, בה שיחק בעשרת המחזורים האחרונים במקומו של השוער הוותיק תום אלמדון.

המאמן עומר לוינזון, שיאמן בעונה הקרובה את הקבוצה הבוגרת, ובעונה האחרונה אימן את דלויה בנוער, אמר השבוע: "הוא פוטנציאל ענק. יש לו את כל מכלול התכונות להיות שוער ברמות הגבוהות. בעונה האחרונה נתנאל עשה את הקפיצה הגדולה שלו בחשיבה ובהשקעה.

"הוא היה מגיע 45 דקות לפני האימון ונשאר חצי שעה אחרי האימון, עד שהייתי צריך להגיד לו שיילך הביתה. מבחינתי, המעבר שלו לבית"ר הוא לא הפתעה. הוא אחד מהשוערים הצעירים הטובים בארץ כיום, והעונה האחרונה שלו היתה חלומית".

איציק דדון, שאימן את הקבוצה הבוגרת בעונה שעברה: "אני מאושר בשבילו. במהלך העונה, כשהוא קיבל ממני קרדיט להפוך לשוער ראשון, כולם ראו בזה סוג של הימור, אבל אני מאמין בלתת הזדמנויות לצעירים, והוא הצדיק את האשראי שקיבל.

"דלויה קיבל את ההזדמנות לשחק במשחקי המאני-טיים של מאבקי ההישארות, גילה יכולת הרואית שהביאה לנו נקודות, והיה אחד מהגורמים להישארות הקבוצה בליגה. לא הופעתי מכך שבית"ר החתימה אותו, כי יש לו את כל התכונות והנתונים להצליח ברמות הגבוהות".

עידן בראון, שהיה בין אלו שהמליצו לצרף את דלויה ממטה אשר לצור שלום: "בשנה הראשונה שלו בצור שלום הוא לא כל כך בא לידי ביטוי ולא שיחק הרבה, אבל המשיך לעבוד קשה. בעונה האחרונה הוא עשה קפיצת מדרגה ענקית שהביאה אותו למקום שכל ילד חולם להגיע".

בבית"ר סירבו לאשר לשוער להתראיין.