תפנית בעלילה: קבוצת הגברים של עירוני קרית אתא עלולה לוותר על מקומה בליגת העל בעונה הבאה בשל בעיות תקציביות.

סיכם עקרונית על המשך פעילותו. ארטיום גוריאניון. צילום: פרטי

לאחרונה החלו במועדון בבניית סגל הקבוצה, שאמור היה לכלול שני זרים ולא שלושה כפי שהתקנון מאפשר, וארבעה שחקנים ישראלים, בהם שניים מקומיים, אולם התקציב שאמור לעמוד לרשות הקבוצה מקשה עליה בשלב הזה לעמוד בדרישות הכספיות הנדרשות לבניית הסגל, בעיקר בשל העלויות הכספיות הגבוהות בהחתמת זרים.

כפי שפורסם בעבר, תקציב המועדון, שרובו מגיע מהרשות המקומית ומיועד לקבוצות הנשים והגברים (שישחקו אחרי הרבה שנים במקביל בליגת העל), כולל בתוכו את ההוצאות השוטפות של פעילות מחלקת הנוער, הנאמדת כיום בסך של כמיליון שקל.

בשנים האחרונות, מרבית מהתקציב עמד לרשותה של קבוצת הנשים, ששיחקה בליגת העל, והשאר הלך לקבוצת הגברים ששיחקה בליגה השלישית ולאחר מכן בשנייה, ותקציבה נאמד בכ-150 אלף שקל. כיום המצב השתנה, ובעקבות עליית הגברים לליגת העל זקוקה הקבוצה לתקציב מינימום של כחצי מיליון שקל.

במועדון יתקשו להעמיד תקציב בסדר גודל כזה, ואם לא ישתנה המצב, עלולה הנהלת הקבוצה לוותר על המקום בליגת העל ולהמשיך ולשחק בליגה השנייה עם סגל שרובו יושתת על קבוצת הנוער.

גורם במועדון אישר שהאפשרות הזו על הפרק, אבל טען שבשלב זה אנשי המועדון עסוקים בהכנות לליגת העל.
"נוצר מצב אבסורדי", אמר אותו גורם.

"מצד אחד אנחנו מתכוננים במלוא המרץ כדי לשחק בעונה הבאה בליגת העל, ומצד שני הבעיות התקציביות מקשות עלינו לבנות סגל ראוי לשחק בליגה הבכירה שמצריכה עלויות כספיות גבוהות בהרבה מתקציב השנה שעברה. לא נהיה מוכנים לשחק בכל מחיר בליגת העל, ואם לא יעמידו לרשות הקבוצה את הכלים לכך ובעיקר סגל שחקנים מתאים, לא נשחק בליגה הראשונה. נראה שעד סוף החודש תתקבל בעניין החלטה סופית".

בינתיים הקבוצה הגיעה לסיכום עקרוני עם שני שחקנים מרוסיה, ואדים אוציגנוב, שמשחק כמגיש ורומן ארקין, שמשחק כמנחית אמצע, אולם החוזה עימם טרם נחתם.

עוד סיכמו עקרונית על המשך פעילותם ישראל רחום וארטיום גוריאניון מסגל העונה שעברה. מעמדו של שון לויתן מסגל העונה האחרונה עדיין לא ברור. לא ימשיכו השחקנים הצעירים איב טוביס ולירן ענתבי, בשל גיוסם לצה"ל.