מסתערים על הרכבת בתחנת קרית חיים. צילום: נחום סגל

כ-1,000 אוהדי הפועל חיפה יצאו היום (ד'), לפני דקות אחדות, מתחנות הרכבת בקריות לכיוון אצטדיון טדי בירושלים, שם ייערך הערב (20:45) משחק גמר גביע המדינה בכדורגל בין הפועל חיפה לבית"ר ירושלים.

בסך הכל צפויים להגיע למשחק כ-10,000 אוהדים אדומים, מתוכם כ-1,000 ייסעו ברכבת מיוחדת שיצאה לדרך מתחנת קרית חיים בשעה 15:30. כ-1,500 אוהדים צפויים להגיע באוטובוסים והיתר במכוניות פרטיות.

מעטים העריכו בתחילת העונה כי הפועל חיפה, שבשנים האחרונות נפלה פעם אחר פעם לפלייאוף התחתון וניצלה מירידה במחזורים האחרונים, תרשום עונה כה מוצלחת שמתבטאות במקום רביעי בליגה, שמבטיח השתתפות באירופה וגם גמר גביע.

כרטיס אדום. צילום: דפנה טולדנו

התואר האחרון של האדומים היה בעונת 1998-1999, תחת המאמן אלי גוטמן, אבל מאז הקבוצה הידרדרה בעיקר לאחר מותו של בעלי הקבוצה רובי שפירא ז"ל. אוהדים עזבו אותה ואף הקימו קבוצת אוהדים, הפועל רובי שפירא.

אבל השנה, כבר מהמחזורים הראשונים, התחברה הקבוצה תחת המאמן ניר קלינגר והשיגה תוצאות מעולות גם בליגה וגם בגביע, שם בין השאר הצליחה להעיף את היריבה העירונית מכבי חיפה.

שאול  טולדנו נסע למשחק יחד עם אשתו דפנה ושלושת ילדיהם: "זהו יום אדום בלי ספק. מאוד נרגשים משנת 1999 לא חווינו עונה טובה מאוד, ומקווים שנחזור עם הגביע. ראינו לא מזמן את הסרט על עונת האליפות והאמת לא ציפינו ולא חשבנו שהשנה הקבוצה תיראה כה טוב. החיבור בין האוהדים לקבוצה הוא מצוין וגם אם יפסידו, נקבל את שחקנים באהבה".

רון פלדהיים, לשעבר סמנכ"ל הקבוצה :"זהו יום חג, ירושלים נצבעת היום באדום. באתי יחד כל האוהדים לתמוך בקבוצה. היום נעשה את זה. בלי ספק. אין סרט שמכאן חוזרים בלי הגביע, יאללה הפועל".

עידן :"התרגשות מיוחדת. אווירה כזו לא נראתה הרבה שנים וירושלים נבצעה באדום. לדעתי תהיה הארכה ופנדלים ובעזרת השם ננצח. מאמין בקבוצה שלנו, הגביע בידיים שלנו ורק נשאר לקחת אותו".

יעקב רחמים: "אנחנו ברכבת לירושלים, אווירה מעולה אנשים שרים שותים, מקווה שגם נחזור כך. בכל מקרה, מה שלא יהיה נחזור מאושרים כי הקבוצה עשתה את שלה העונה. אנחנו כבר ניצחנו ובעזרת השם גם נחזור עם הגביע".