כדורסל לאומית: מכבי מוצקין שוב מעדה בבית. הקבוצה היתה קרובה להפתיע את מכבי קרית גת, אבל נכנעה לבסוף 81:79 לאחר הארכה (שוויון 68:68 בתום המועד החוקי של המשחק).

יהיה קשה בלעדיו. פלורין קמפבל. צילום: נחום סגל

לאחר ההפסד מדורגת מוצקין במקום ה-11 בטבלה, שתי נקודות פחות ממגדל העמק שמתחת לקו האדום, ונקודה מיבנה שבמקום השמיני (ממנו הולכים לפלייאוף).

בסיום המשחק הורחק הזר פלורין קמפבל, שהיה המצטיין במשחק, על ידי אחד השופטים, בטענה שקילל אותו.

משמעות ההרחקה היא שקמפבל לא יוכל לשחק ביום שלישי בחוץ מול מכבי רעננה, ויעמוד לוועדת משמעת של האיגוד.

קמפבל החזיר את קבוצתו למשחק ממינוס 13 נקודות והיה המוציא לפועל העיקרי בדקות הארכה. הוא קלע 9 נקודות, והגדיל לעשות כשדייק פעמיים מהקו והשווה ל-79:79 כשנותרו 8.8 שניות לסיום להארכה.

כשנראה היה שהמשחק בדרך להארכה שנייה, קלעה קרית גת שתי נקודות כשנותרו שתי מאיות השנייה לסיום, וחגגה את הניצחון.
קמפבל, שכעס על אחת מהחלטות השופט, שלא שרק לעבירה שלדעתו נעשתה עליו, פלט כמה מילים לעבר השופט והורחק.
לאחר המשחק הוא ניגש לשופט והתנצל, אך הדבר לא ימנע ממנו לעמוד לוועדת משמעת.

השבוע צורף לסגל רום קורנליוס בנו של שחקן העבר גרג קורנליוס. קורנליוס ג'וניור בן ה-25, המתנשא (1.97 מ'), גדל במחלקת הנוער של מכבי ראשל"צ ורשם את הופעת הבכורה שלו במוצקין. קלעו למוצקין: קמפבל 29 (5 אסי'), במבלה אוסבי 17 (13 ריב'), ניב אוזן 11, ייבגני ליוטרין 10, נועם מטלון 7, קורנליוס 5 (6 ריב').

המאמן רועי פרל: "הפסד מרגיז. שיחקנו נהדר בהגנה ונתנו הכל על המגרש. רק מספר החטאות מרגיזות מנעו מאיתנו לנצח. "בסך הכל אני אוהב איך שהקבוצה מתפקדת בתוך כל השינויים שעשינו".

השתלמות מאמנים: פיני גרשון, המנהל המקצועי של נבחרות ישראל, יגיע בחודש מאי להשתלמות מאמנים בהיכל הספורט גושן במוצקין, יחד עם מאמן הנבחרת עודד קטש. גרשון: "הבטחתי לאלי הבר (ראש ענף הכדורסל – פ.ס) ואגיע".