כדוריד בתי ספר: לראשונה בתולדות בית הספר אורט מוצקין, העפילה נבחרת התלמידים בכדוריד לחצי גמר האליפות הארצית. הנבחרת עלתה לאחר שגברה 33:36 בחוץ על מקיף ו' אשדוד בקרב על הכרטיס השני לחצי הגמר.

נתן הצגה בדרך לחצי הגמר. אסף סבג. צילום: נחום סגל

מוצקין, שסיימה את הבית במקום השני עם מאזן של שני ניצחונות והפסד, תפגוש בחצי הגמר את האלופה, עמית עמל ראשל"צ, במפגש כפול של בית וחוץ.

שחקני אורט מוצקין התייצבו למשחק באשדוד בידיעה שהם עם רגל וחצי בחצי הגמר - תיקו וגם הפסד בפער נמוך היה מציב אותם במקום השני, בזכות הפרש שערים מצוין לאחר ניצחון ב-19 הפרש בבית על מקיף יהוד. אלא שהחישוב התיאורטי כבר לא היה רלוונטי אחרי הניצחון באשדוד.

מוצקין פתחה מצוין את המשחק עם 0:4, אבל המקומיים התעשתו בהמשך וירדו להפסקה ביתרון 20:22. בחצי השני חוללה מוצקין מהפך בניצוחם של אסף סבג, רועי קמר ועידו טל בדרך לניצחון בסיום.

עבור סבג, שהיה המצטיין במשחק עם 7 כיבושים, היה זה שבוע מוצלח במיוחד, לאחר שכמה ימים קודם הוא צורף לסגל הקבוצה הבוגרת של מכבי מוצקין.

עוד הבקיעו למוצקין: קמר 7 כ"א, טל 6, שניר שרון 5, אורן כהן 4, דניאל לחמיש 3, ירין כהן 2, שחר ארמה ואופק כהן 1 כ"א.

שי מורג, המנהל המקצועי של הנבחרת: "למרות שאנחנו שייכים לפריפריה ואף אחד לא נתן לנו סיכוי להעפיל לליגת העל ובטח שלא לחצי הגמר, הוכחנו שהצלחות קונים בעבודה קשה על הפרקט, והקרדיט הוא של השחקנים.

"מעבר להישג ההיסטורי, זו נבחרת נטולת כוכבים, וסוד הצלחה היה בחיבור כבר בשלב ההכנות בקיץ, תוך סימון המטרה להעפיל לליגת העל ולאחר מכן לחצי הגמר. היה קשה להעפיל ל-8 הגדולות של האליפות, אחרי ששובצנו לבית מוקדם עם נבחרות ממרכז הארץ ולא במחוז הצפוני.

"בסוף השארנו מאחור נבחרות מנוסות, וזה מעצים את ההישג. גם באליפות הארצית לא נפלנו מאף אחד, והשחקנים עמדו ביעדים שהצבנו להם".