מחזור אחד לסיום משחקי הסיבוב הראשון, אורן פלאש, מאמן עירוני קרית אתא, שהסתבכה בתחתית, הודיע על התפטרותו מתפקידו.

"הזעזוע היה מתבקש". אורן פלאש. צילום: נחום סגל

חיים לוי, שאימן עד לאחרונה את מכבי קרית גת מליגה א', והתפטר בשל בעיות תקציביות, סיכם השבוע עם הנהלת הקבוצה וכבר העביר את האימון ביום שלישי השבוע. לוי: "אני שמח להגיע לקרית אתא לאחר כמה ניסיונות שלא צלחו, במטרה להשאיר אותה בליגה".

ההחלטה של פלאש, שלא הפתיעה, התקבלה 48 שעות לאחר משחק התיקו של קבוצתו 1:1 בבית בדרבי של הקריות מול מכבי צור שלום. ההודעה של פלאש נמסרה לשחקנים בשיחה שקיים באימון של יום ראשון השבוע, שבסיומה נפרד מהשחקנים. את האימון העביר מאמן הכושר עמית בר.

כמה שעות קודם לכן העביר פלאש מסר להנהלת הקבוצה על כוונותיו להתפטר, שם ניסו לשכנעו להמשיך בתפקידו, אבל הוא היה נחוש בדעתו.

פלאש, שהגיע לקבוצה במהלך העונה שעברה ובנה את סגל הקבוצה בקיץ, הסביר את החלטתו: "קרית אתא זה מועדון חשוב לי, אז החלטתי לקחת אחריות כדי לגרום לזעזוע, לאור המצב אליו נקלעה הקבוצה במאבקי התחתית.

"ההחלטה להתפטר הסתובבה לי בראש כבר למעלה משבועיים, וחשבתי שזהו העיתוי הכי נכון לעשות את זה כדי לגרום לשינוי חיובי במצב הקבוצה".

ביקשו שתישאר. אתה לא מאמין שיש יש עוד סיכוי לקבוצה?
"אני עוזב בתחושה מאוד קשה. לא קל לעזוב מועדון כמו קרית אתא, שעבורי זה לא עוד סתם מועדון. שיחקתי בו 10 שנים ועליתי איתו ליגה, ואני מאוד מחובר להנהלה ולשחקנים, אבל הזעזוע הזה היה מתבקש, ונועד רק לטובת הקבוצה.

"יש פה קבוצה, שלמעט התבוסה שספגנו באיכסאל, לא התפרקה ולא נפלה משאר יריבותיה, ואני מאמין שעם חיזוק של 2-3 שחקנים היא תעלה על מסלול הניצחונות ותצבור נקודות כדי לברוח מהתחתית".

בסוף השבוע, עדיין עם פלאש על הקווים, סיימה קרית אתא בתיקו 1:1 בבית בדרבי מול מכבי צור שלום. קרית אתא הוליכה ביתרון 0:1 משער של הקפטן יוחאי כהן בפנדל, ובהמשך היה זה שחר בן ארי שהשווה.