צילום: נחום סגל עירוני קרית אתא עלתה ליתרון 0:1 בסדרת חצי גמר הפלייאוף (הטוב מ-3) אחרי שגברה 74:77 בבית על עירוני רעננה במשחק הראשון בסדרה. אתא ניצחה אחרי מותחן של הדקות האחרונות, שהוכרעו מקו העונשין. המשחק השני ייערך היום ברעננה, ואם רעננה תנצח, ייערך ביום שני בקרית אתא המשחק השלישי והמכריע על עלייה לגמר הפלייאוף.

קראו עוד ב-mynet:
עירוני קרית אתא זכתה בכבוד ובנקודותהניצחון הסתיים עם טעם חמוץ בגלל פציעתו של תומר גינת, שלמעשה סיים את העונה. כשנותרו 1.45 דקה לסיום, ביתרון 67:70 לקרית אתא, נפגע גינת ברגלו וירד מהפרקט בסיוע חבריו. כמה שעות לאחר מכן התברר שהשחקן סובל ממתיחה חזקה בקרסול, שלמעשה גמרה לו את העונה. מבחינתה של קרית אתא, מדובר במכה מקצועית משמעותית לקראת המשך מאבקי העלייה.

בעיה נוספת שאיתה יצטרף המאמן יוסי בונן להתמודד היא הפציעה של הזר ג'וליאן מילס, אחד משחקני המפתח העונה. מילס שותף במשחק 10 דקות בלבד ולא קלע, אחרי שהתקשה לתפקד בשל מתיחה במפשעה שהותירה אותה על הספסל לאורך כל החצי השני.

קרית אתא שלטה לאורך שלושת הרבעים הראשונים, וירדה בסיום הרבע השלישי ביתרון 50:64 בזכות יכולת טובה של ליאור ליפשיץ (משחקו הטוב ביותר מאז שהגיע), ג'וינר דאליס וסיימון פארין.

ברבע האחרון התהפכו היוצרות והאורחים קיזזו את ההפרש וצימקו עד ל-72:73, כשנותרו 26.7 שניות לסיום. המשחק כבר נראה בורח מהידיים, אבל גל חלמיש, שעד אז קלע רק נקודה, דייק פעמיים מהקו והעלה ל-72:75, ולאחר מכן היה זה ג'ורדן לואיס שדייק גם הוא פעמיים מהקו וקבע 74:77, כשנותרו 16.1 שניות לסיום. רעננה עוד ניסתה לכפות הארכה, אבל איבדה את הכדור האחרון ואיפשרה לשחקני אתא לחגוג.

קלעו לקרית אתא: ג'וינר (15 ריב') 24, פארין (5 שלשות) וליפשיץ (4 שלשות) 16 כ"א, גינת (9 ריב') 12, לואיס 6 וחלמיש 3.
המאמן יוסי בונן: "שלטנו ברוב שלבי המשחק. הם חזרו למשחק, וזה טבעם של משחקי פלייאוף. רעננה היא קבוצה מאוד עיקשת, והכי חשוב שידענו לצאת עם הניצחון. אי אפשר לצפות שהכל ילך חלק, ונפלנו בדברים בסיסיים של ירידה להגנה וריבאונד הגנה, שהחזירו את רעננה למשחק".

ללא גינת, ואולי גם ללא מילס, יהיה קשה לנצח ברעננה.
"כל העונה אנחנו מתמודדים עם פציעות, ויש לי אמונה במי שנמצא. בנינו קבוצה מאוד קבוצתית, ואסור לשכוח שניצחנו העונה גם עם זר אחד בלבד. עברנו העונה הרבה תלאות, וזה עוד אתגר עבורנו. אם נבוא ונבכה זה בטח לא יעזור".