צילום: חגי אהרון כדורגל ליגה א': בקרית אתא משפשפים השבוע את העיניים. הסיבה: קבוצת הכדורגל של העיר עלתה למקום הראשון בטבלה, אחרי שגברה 1:3 בדרבי על מכבי צור שלום.

קראו עוד ב-mynet:
ליגה א': עירוני קרית אתא תופסת תנופה
כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynetאתא טיפסה לפסגה בזכות תוצאת התיקו 0:0 של המוליכה עירוני נשר ערב המחזור מול הפועל חדרה. לקרית אתא היה זה ניצחון שביעי ברציפות, בעוד שצור שלום ספגה הפסד חמישי העונה, ומשחק רביעי ללא ניצחון בליגה.

אחרי מחצית ראשונה נטולת שערים עלו דווקא המקומיים מצור שלום ל-0:1 מרגלימוחמד חג'יר. היתרון החזיק מעמד 8 דקות. עידן (ג'רי) ג'יראד מאתא החמיץ פנדל שנעצר על ידי השוער אלי ברקוביץ', אבל על הריבאונד השתלט שחר סימנטוב, שהשווה ל-1:1. ארבע דקות לאחר מכן השלים ניסן רביבו את המהפך, והעלה את קרית אתא ל-1:2. בדקה ה-79 הבקיע המחליף קובי שריקי את השלישי וסגר עניין. בתוספת הזמן החמיץ אלירן אלקובי מצור שלום פנדל, אחרי ששוער קרית אתא גיל אופק עצר.

ניסן רביבו: "למחצית השנייה עלינו בידיעה שעירוני נשר סיימה בתיקו, ושניצחון יעלה אותנו למקום הראשון, וזה מאוד דירבן את השחקנים. אחרי שער היתרון של צור שלום היינו בטירוף לחזור למשחק, ואחרי השוויון הרגשנו שאפשר לנצח. אילולא יכולת טובה של השוער שלהם, אלי ברקוביץ', שמנע מאיתנו לכבוש, היינו יורדים עם תוצאה גבוהה יותר".

איך היה לשחק מול קבוצתך לשעבר?
"צור שלום בשבילי זה משפחה וחברים, וזו פעם ראשונה שאני משחק נגדם. בתחילת המשחק היתה לי הרגשה שונה ומוזרה, אבל זה הכדורגל, ועליתי במטרה לנצח".

אחרי השער שלך סירבת לחגוג?
"שיחקתי שם 5 שנים, ובמצב שלהם בתחתית, זה לא היה לי קל. אני מקצוען ושם את הדברים בצד, אבל לא חגגתי, בגלל התחושה שלי, וגם כשהגיעו אלי חברים מהקבוצה כדי לחגוג, ביקשתי מהם שיכבדו את הבקשה שלי, כי הרגשתי לא נעים לשמוח".

על העלייה למקום הראשון אמר: "אנחנו שמחים, אבל זה רק המחזור ה-11, ומוקדם לדבר על עלייה. המטרה היא כרגע להיות בצמרת הגבוהה, ואנחנו ולא יוצאים מגדרנו".

מאמן קרית אתא, פטריסיו סייג: "צור שלום קבוצה טובה, שאני לא יודע איך היא נמצאת בתחתית הטבלה. זו הפעם הראשונה העונה שידענו לצאת מפיגור, וזה מאוד מעודד. אחרי הפיגור, המשכנו לשחק בסבלנות, לא בעטנו כדורים למעלה אלא הנענו את הכדור מרגל לרגל, וזה השתלם לנו בסופו של דבר".

על ההחלטה להטיל את בעיטת הפנדל על ג'יראד שהחמיץ אמר: "אמרתי תמיד שמי שירגיש טוב ייקח את הבעיטה, ואם לא יהיה מישהו כזה, אני אחליט, אבל הם הסתדרו ביניהם ולא היו ויכוחים. יוחאי (כהן – פ.ס) הרגיש שג'רי רוצה לבעוט, אז הוא נתן לו לבעוט, וזה בסדר".

עכשיו יהיה עליכם את הלחץ של המקום הראשון?
"עובדתית זה נכון, והרגשתי אחרי המשחק שיש התייחסות יתר לנושא, אבל אנחנו לא מסתנוורים מזה, ורוצים להמשיך להיות קבוצה צנועה. כל עוד אני מאמן כאן, לא תשמע ממני על יומרות לעלייה, ולא הייתי רוצה לשמוע את זה גם מהשחקנים. יש רצון להיות למעלה, אבל מוקדם לדבר מעבר לזה. אם נהיה במקום הראשון במחזור ה-22, נלך על כל הקופה ויהיו לנו גם את הכלים לכך".

והלחץ גובר בינתיים?
"אין שום לחץ, ואם יש כזה, אז הוא לחץ בריא. השקענו הרבה בשביל להיות כאן, ולא נרצה לזרוק את ההישג לפח. ננסה שהלחץ הזה לא ישפיע".

מאמן צור שלום, איימן חלאילה: "היינו שווים נקודה, והאכזבה שלי היא לא מהתוצאה אלא מהנאיביות וחוסר האחריות שלנו. לא יכול להיות שנקבל גול בדקה ה-80 ממצב נייח, והשחקנים לא סגרו את שחקני היריבה.

"בחצי השני פסלו לנו שער חוקי של יוחאי אהרוני, אחרי שהובלנו ביתרון 0:1, ואם נוסיף את השער השלישי שספגנו, למרות שהכדור לא עבר את הקו, נקבל משחק שהפסדנו בו בגלל טעויות שיפוט. מצד שני, צריך לתת קרדיט ליריבה, שהיא מעלינו בכמה דרגות מבחינת הקאדר, ואנחנו חייבים להתחזק. אני מאמין שברגע שנתחזק נהיה קבוצה מאסיבית ונוכל לקחת נקודות כדי לברוח מהתחתית".

על ההחלטה להמשיך לתת לאלירן אלקובי לבעוט את הפנדל, שבוע שני ברציפות למרות, שהחטיא פנדל שבוע קודם לכן, אמר: "יש שחקנים גדולים ממנו שמחמיצים פעמיים ושלוש ברציפות, והוא ימשיך לבעוט את הפנדלים כל עוד הוא ירצה בכך".

שוער צור שלום, אלי ברקוביץ': "לא הגיע לנו לנצח, אבל אם היינו מסיימים בתיקו, הייתי בהחלט מרוצה. כולנו מודעים לבעיה של הקבוצה, שכוללת חוסר ביטחון, הבקעת שערים ונאיביות, ומחפשים פתרונות".

על עצירת הפנדל והספיגה מריבאונד אמר: "מתסכל ומרגיז שאתה עוצר את הפנדל ומקבל שער מריבאונד. ארבעה שחקני קרית אתא הסתערו עליו, ולא יכולתי לעשות כלום".