צילום: סטס איבנוב עידן אלקובי, בן 22, סטודנט לכלכלה ולמינהל עסקים מביאליק, ניצח בתחרות בינלאומית בפווארליפטינג (הרמות כוח) שנערכה בפתח תקוה. אלקובי שבר את השיא בקטגוריה של עד 56 ק"ג.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוקיצוין, כי אלקובי, ששקל בתחרות 55 ק"ג, התחרה במקצה מול משתתפים ששקלו 60 ־67.5 ק"ג, ולמרות הכל הביא את ה"טוטאל" הכי גבוה במקצה.

בתחרות פווארליפטינג, המטרה להביא בטוטאל (סכום שלושת התרגילים) את המשקל הכי גבוה. אלקובי סיים עם טוטאל של 453 ק"ג ( 150+103+200), שבר שיא עולם וזכה בתואר "מנצח אבסולוטי" בקטגוריית הגילאים 20-24.

על ההחלטה לעסוק בספורט הפווארליפנג אמר: "התחלתי להתאמן בחדר כושר בגיל 17 כמתאמן מן השורה. הייתי מאוד רזה, והכל התחיל מתוך מטרה לעלות במשקל ולהיראות יותר שרירי. המטרה הזו הושגה, וכבר אז ידעתי שאני די חזק למשקל גופי. ברגע שהמטרה הושגה, באו אחריה עוד מטרות, וכך בעצם נחשפתי לשיטות אימון שקשורות לעלייה בכוח. מאותו רגע התאהבתי בספורט הזה, שנותן תחושה של סיפוק ועוצמה שקשה לתאר לאדם שלא עוסק בתחום".

זה בכלל שווה את הזמן והכסף?
"כרגע אני סטודנט ועובד כמנהל בר במסעדה בקריון, מה שאומר שאני די מצומצם בזמן. הספורט הזה דורש ממני בין 4 ל-5 אימונים של שעה וחצי בשבוע, וגם דורש ממני התעסקות מרובה באוכל ומנוחה על מנת להתאושש מאימון לאימון.

"ברור שהאימונים, התחרויות, האוכל ותוספי התזונה דורשים לא מעט השקעה כספית, אך כמו שאמרתי, בלי אותה הרגשה של סיפוק מהספורט הזה ומהשגת המטרות, אני בהחלט לא אותו בן אדם".

ואחרי ששברת את שיאי העולם, לאן יש עוד לשאוף?
"זו היתה תחרות ראשונה שלי, ומבחינתי זו רק ההתחלה. כרגע המטרה היא לעלות למשקל של 60 ק"ג או עד 67.5 ק"ג ולהתחרות באליפות אירופה, שתתקיים בחודש מרץ".

מה סוד ההצלחה שלך?
"להציב מטרות, ולגזור את היעדים בדרך למטרה. משם כל מה שצריך זה התמדה וכוח רצון, וכמובן שרצוי מאוד ליהנות מהדרך, כי אחרת, מה שווה כל זה?".