צילום: ישי רוט עכשיו זה רשמי. איגוד השחייה אישר את הקמתו של מועדון השחייה חדש בקריות - מועדון שחייה קרית אתא. בכך מצטרפת קרית אתא לעוד שני מועדונים שפועלים בקריות, מכבי ביאליק, אחד המועדונים המובילים בארץ והפועל מוצקין. בתפקיד היו"ר ישמש חנן אסולין.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוקהקמת המועדון החדש בקרית אתא התאפשרה בעקבות יוזמה של מספר הורים שילדיהם היו פעילים במועדון השחייה של הפועל משגב, ובעקבות הישגים יפים שעשו ילדיהם בתחרויות האחרונות באליפויות הרשמיות החליטו ההורים להקים מועדון בקריה.

ישי רוט, מזכיר המועדון, סיפר כי את התמיכה והאומץ לבצע את המהלך קיבלו ההורים בעקבות ביקורו של ראש העיר יעקב פרץ באחד מאימוני השחייה בקאנטרי אביבים שבעיר המשמש את השחיינים.

רוט: "הרוח הגבית שקיבלנו מראש העיר נתנה לנו את המוטיבציה להקים עמותה כדי לבנות מועדון משלנו ולא לנדוד במקומות אחרים. יש כאן לא מעט פוטנציאל וזה בא לידי ביטוי גם במספר השחיינים הפעילים כיום".

עוד סיפר רוט, כי בשלב הראשון אושרו באיגוד השחייה הארצי כ-25 שחיינים הרשומים תחת המועדון ובשלב השני נמצאים עוד כ-28 שחיינים שעתידים להירשם במהלך השנה הקרובה. "יש במסגרת העתודה עוד כ-110 ילדים וילדות, ששוחים במועדון ואינם יכולים להירשם מפאת גילם הצעיר (גיל הרישום הוא מגיל תשע)", אומר רוט. המטרה היא להגיע לכ-250 ילדים וילדות במסגרת העתודה, ולהפוך לאחת מהאגודות המובילות בארץ בשנים הקרובות".

מרבית שחייני המועדון מתאמנים באופן קבוע זו השנה השישית. האימונים מתפרסים על פני חמישה ימים בשבוע בין השעות 6.00 בבוקר עד 7.30 וכן בין השעות 19.00-21.30. מאמני המועדון הם אלכסיי ברוניקוב, שמשמש כמאמן ראשי וויטלי ז'בריצקי.

רגע לפני שחצו את הכביש ועברו ממשגב לקרית אתא זכתה רביעיית השחייניות, מריה ברוניקוב, גל אסולין, ניקול ברקוביץ' ואנסטסיה פלשוק במקום השלישי במשחה השליחים ב-50 ו-100 מעורב ו-50 חופשי באליפות הארץ.

להישגים הללו מצטרפים ההישגיים האישיים של ניקול ברקוביץ', אלופת הארץ ב-100 ו-200 חזה שזכתה בשתי מדליות זהב באותם מקצים, ובמקום שני ב-200 מעורב. בשלוש מדליות זכתה גם מריה ברוניקוב. כסף ב-200 מעורב, ארד ב-100 פרפר ו-100 חופשי. גל אסולין זכתה במדליית כסף ב-200 פרפר ואנסטסיה פלשוק זכתה בארד ב-200 פרפר. היעד הבא של המועדון הוא מוקדמות אליפות החורף לצעירים, שתתקיים בינואר 2014.

פרטים על הצטרפות ניתן לקבל אצל ישי רוט בטלפון 054-4907005.