צילום: גיל נחושתן אחרי שלוש שנים בליגה השנייה, תחזור עירוני קרית אתא לשחק בליגה הראשונה. ביום שלישי הבא, בשעה 19.00, אולם רמז, תפתח הקבוצה את משחקי הליגה בבית מול הפועל ירושלים.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

בקבוצה שנבנתה בקיץ האחרון נותר מסגל עונת העלייה רק פאדי דניאל, כך שמדובר בקבוצה חדשה לגמרי.

המאמן אורי שפירא, שחזר לקבוצה אחרי כמעט עשור, מודע למשימה שהעמידו בפניו ראשי הקבוצה בעונת השיבה לליגת העל -להשאיר את הקבוצה בליגה. ההכנות, מבחינתו, לא היו הכי אידיאליות, בשל מחסור במשחקי אימון, ושפירא רואה את המשחק הראשון בבית מול ירושלים כבעל חשיבות עליונה בדרך להשגת המטרות.

"ירושלים היא ברמה שלנו, וחייבים לנצח", הבהיר המאמן. "אחר כך מצפה לנו סדרה קשה של משחקים מול כל הקבוצות החזקות, ואם לא ננצח את ירושלים, עלול להיווצר מצב שנהיה עם מאזן שלילי כבר בשלב הראשון של העונה, וזה לא משהו שאנחנו רוצים שיקרה". על הכנות הקבוצה אמר: "בינתיים אין לי טענות. די צפוי כל מה שקורה. אנחנו מפגרים קצת בהכנות בגלל מחסור במשחקי אימון, אבל למשחק הפתיחה נגיע מוכנים".

מה הציפיות מהקבוצה בעונה הקרובה?
"אם נרצה או לא, נתמודד על מקומות 5-8, וכרגע זה הערך של הסגל שיש בקבוצה. ננסה להשתלב במקומות 5-6, אבל זה יהיה קשה, כי ברוב הסגלים של הקבוצות האחרות יש שחקנים מנוסים, ולכן המטרה השנה תהיה להתבסס בליגה ולתת הרבה דקות לצעירים, בתקווה שבעונה שלאחר מכן נתקדם לחלק העליון של הטבלה".

הזרים שהבאת יספקו את הסחורה?
"הכל פונקציה של כסף, והזרים שהבאנו שווים את הכסף ששילמנו עבורם. הם לא כוכבים גדולים, אבל הם בסדר. רק לשם השוואה, מטה אשר הביאה זרים שהעלות שלהם היא פי שניים לפחות, ורואים את זה על המגרש. מצד שני, הזרים שלנו מתאימים למרקם של הקבוצה. הם מבינים שהצעירים צריכים לקבל ביטחון, ומאוד עוזרים להם".

יש סיכוי שנראה את קרית אתא משחזרת את הצלחות העבר?
"זה דור חדש. חוץ ממני, אף אחד לא בעניין של הקבוצה ושל המסורת שהיתה פה. מנסים לספר להם איזו מעצמה היתה פעם קרית אתא, והתקווה היא שבתוך שלוש שנים נחזיר את קרית אתא לצמרת ולמקומות שהיתה רגילה אליהם. רוב הצעירים חתומים לשנתיים-שלוש, ואם הם יקבלו דקות משחק, אפשר יהיה לבנות עליהם כבסיס, ובתוספת לזרים טובים גם להתמודד בכל שנה על ארבעת המקומות הראשונים".

מה ייחשב להצלחה בסיום העונה?
"אם נצליח להחזיר את הקהל למגרש, נשלב מקסימום צעירים בשישייה הראשונה ולא נסתבך במאבקי התחתית".

ומה ייחשב כישלון?
"ירידת ליגה".