פרטי כדורעף: עירוני קרית אתא החליטה לשלוח הביתה את האוקראיני סיידר מיכאלוב, אחד משני הזרים שהגיעו למבחנים. במקומו הביאה למבחנים שחקן זר מארגנטינה, כריסטיאן לואיס (27, 1.96), ששיחק בעונה שעברה בליגה הראשונה בארגנטינה, בתפקיד של אוף סטר. הזר הרוסי, אלכסנדר סורוקולוב, שמשחק כקבלן, יישאר בקבוצה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוקהמאמן אורי שפירא התייחס לשחרורו של הזר האוקראיני ואמר: "נתן לנו פרק זמן סביר להוכיח את עצמו, ולצערי הוא לא מספיק טוב בשבילנו וזה לא מה שאנחנו מחפשים".

הקבוצה צירפה לסגל מגיש זר מאז'רביג'אן, אלכסיי קורפצ'וב בן ה-29, ששיחק בעונה שעברה בליגה הראשונה בקזחסטן והגיע אף הוא לתקופת התרשמות, שאחריה יוחלט האם להחתימו.

בקבוצה מרוצים מיכולתו של מרסלו בר, המתאזרח מארגנטינה, ששיחק בקבוצה לפני כעשור, והגיע לפני כשבועיים להתרשמות. נראה שהשחקן יוחתם בקבוצה.

עירוני קרית אתא (נשים): הקבוצה צירפה לסגל את הליברו דניאל שפירא, ששיחקה בעונה שעברה במכבי חדרה, ותשמש כמחליפה לאדווה זינובר.

כדורסל ארצית, מכבי מוצקין: נקבעה הגרלת משחקי הליגה השלישית, שיחלו ב-13 לאוקטובר. הקבוצה תפתח את העונה בבית מול הפועל קלנסווה, ובמחזור השני תצא למשחק חוץ בדרבי מול מכבי ביאליק.

במשחק האימון הראשון שערכה מוצקין, נוצחה בחוץ 79:73 על ידי הפועל עכו מליגה א', בהדרכתו של יוסי בוכניק. מתוכנן משחק אימון נוסף ביום שלישי בחוץ מול הפועל עמק יזרעאל מהליגה הארצית. שלושה ימים לאחר מכן תשתתף הקבוצה בטורניר גביע ראש העיר בעכו, בהשתתפות הקבוצה המארחת של עכו, מכבי חיפה עתודה והפועל תרשיחא. בן פריינטה מעירוני נהריה, שהיה מועמד להצטרף, לא ישחק בקבוצה, כי נהריה סירבה לשחררו.

מכבי דני זק ביאליק: הקבוצה תקיים ביום שלישי משחק אימון בבית מול הפועל עכו מליגה א'. לקבוצה מתוכנן משחק אימון נוסף ב-1 באוקטובר בבית מול הפועל חיפה מליגה א'. בהגרלת המשחקים, שיחלו ב-13 באוקטובר, נקבע כי ביאליק תשחק במחזור הראשון בחוץ מול בית"ר כפר יונה.