צילום: לילך וויס יפתח זיו, שחקן קבוצת הנוער של מכבי חיפה ונבחרת הנוער, סיכם לשנתיים בעירוני קרית אתא, ובכך השלימה הקבוצה את הפאזל של הסגל לעונה הקרובה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוקזיו, שרשם העונה אצל הירוקים מחיפה ממוצעים של 20 נקודות, 8 אסי', 8 ריב' ו-4 חטיפות, הסביר את החלטתו לשחק בקרית אתא: "זו היתה החלטה לא פשוטה, כי השנה הראשונה לשחקן שעולה לבוגרים היא השנה הכי חשובה.

"בעונה שעברה, במקביל למשחקי הנוער, השתלבתי בקבוצה הבוגרת של מכבי חיפה עתודה בארצית, וההתלבטות בעונה הקרובה היתה אם לשחק בליגת העל או בלאומית. הגעתי למסקנה שעדיף לקבל הזדמנות בלאומית, וקרית אתא הכי התאימה לי".

אילו אופציות היו לך בקיץ?
"להישאר בחיפה, ולהשתלב בקבוצה מליגת העל. המאמן דני פרנקו דווקא הציע לי להיות חלק מהסגל, אבל הבנתי שלקבל דקות וצ'אנס בגיל 18 זה לא מובן מאליו. קרית אתא היא קבוצה יציבה בליגה השנייה, שבה אוכל להצליח ולהתקדם כשחקן בוגרים".

מה הציפיות שלך מהעונה הקרובה?
"להצליח עם הקבוצה, ולהגיע הכי רחוק שנוכל בליגה. מבחינה אישית, להתקדם ולקבל כמה שיותר דקות משחק. יש לי הרבה מה ללמוד".
בקיץ האחרון יצאת עם נבחרת הנוער לאליפות אירופה, שבסופה לא הצלחתם להעפיל לדרג א'.

"לי אישית היתה אליפות לא רעה, ופתחתי בחמישייה בכל המשחקים. מבחינת המטרות, לא השגנו את מה שרצינו, לעלות לדרג א', ולכן סיימנו בתחושה של תסכול ופספוס. האליפות היא ללא ספק אחת החוויות היותר גדולות שעברתי בחיים, במיוחד כי זומנתי לנבחרת, אחרי שכבר נופיתי, והתחלתי לחשוב איך אני עובד לבד בקיץ הזה".