מחיאות כפיים ליואל ג'ראד בן ה-75 מקרית ביאליק. ה'ילד' הקרייתי סיים במקום השני במרוץ המדרגות השני של חיפה בקטגוריית גיל 75 פלוס. בזמן שחלק גדול מבני גילו מתקשים ללכת ומסתובבים עם מקל הליכה במקרה הטוב, טיפס ג'ראד 1,075 מדרגות בזמן של 41:06 דקות.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוקמרוץ המדרגות בחיפה הוא הגדול מסוגו בישראל, שמזמין ספורטאים מקצועיים, חובבים ומשפחות מכל רחבי הארץ למרוץ לא שיגרתי, המנצל בצורה מיטבית את הטופוגרפיה הייחודית של העיר חיפה. מרוץ המדרגות הזה הוא היחיד בישראל שאינו מתקיים בתוך בניין.

המרוץ, באורך 3 ק"מ ו-1,075 מדרגות הוזנק בעיר התחתית בקמפוס הנמל, ועלה דרך כל שכבות העיר עד לקו הסיום בגן האם שבמרכז הכרמל.

ג'ארד שלוקח חלק כמעט בכל תחרויות המרתונים, מרוצים, ופעילות גופנית בכל הארץ במשך 26 שנה, עשה תוצאה קצת פחות טובה מזו שעשה בשנה שעברה (אז סיים בזמן של 38 דקות), אבל אל תשכחו שהוא גם התבגר בשנה, ובינתיים לא נראים סימנים שהוא מתכוון להפסיק או לפרוש מתחרויות.

"אני מאמין שאמשיך בפעילות המבורכת לפחות עד גיל 80, כפוף כמובן למצב הבריאות", אמר ג'ראד.

הישג זה מתווסף להישגו מלפני כחודש, אז סיים במקום השני באותה קטגוריית גיל במרוץ 'אביב' שנערך בטירת הכרמל, למרחק של 5 ק"מ בזמן של 28:35 דקות.
בעבר השתתף ג'ראד במשך 7 שנים במרוץ המדרגות בעזריאלי בת"א, שם טיפס 1,144 מדרגות.

מה מושך בן אדם בגילך לקחת חלק בתחרויות בכלל ולתחרות המדרגות בפרט?
"לספורט אין גיל, ובכל מקרה, פעילות גופנית זה בריאות, וחשוב בגילנו להיות בכושר טוב ולדאוג לתקינות בפעילות הדם שתזרום באופן סדיר".

אתה יכול להגיד לנו בערך בכמה מרתונים ותחרויות השתתפת עד היום?
"בגלל שאני מסודר ואוהב לתעד כל דבר שאני עושה, אז אני יודע במדויק. השתתפתי בשני מרתונים מלאים, 27 תחרויות של חצי מרתון, ועל כל זה עוד 310 פעמים מרוצים של 5, 10 ו-15 ק"מ. לפי התיעוד שלי רצתי בתחרונית 29,682 ק"מ במשך 26 שנים".