צילום: דורון גולן טונדיי עבדול ראשיד, שחקנה הניגרי המצטיין של א.ס רמת השרון, מועמד להצטרף למכבי מוצקין בעונה הבאה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

עבדול ראשיד בן ה-26, שנשוי לישראלית ומתגורר כיום בחיפה, לא הסתיר את רצונו לשחק בקרבה גיאוגרפית למקום מגוריו, ומוצקין היא אופציה שמתאימה לו. כדי שהדבר יקרה, הוא יצטרך להסדיר את נושא תעודת הזהות שלו במשרד הפנים, על מנת שיוכל לשחק כשחקן ישראלי, ולאחר מכן לדאוג לגבי שחרורו מרמת השרון, אליה הוא שייך.

היו"ר, פיני ליבוביץ': "אין כרגע מו"מ עם השחקן, אבל הוא בהחלט בפוטנציאל לבוא אלינו".

איתי גושן, הקפטן לשעבר של מוצקין, ששיחק בעונה האחרונה ברמת השרון, עשוי לחזור לקבוצת נעוריו. גושן: "סביר להניח שלא אמשיך ברמת השרון. יש אופציה שאחזור למוצקין. היו גישושים ראשונים, ואני צריך להיפגש עם פיני ולראות איך מתקדמים משם".

יכול להיות שזו היתה טעות לעזוב את מוצקין וללכת לרמת השרון?
"נכון שעברתי עונה לא קלה ברמת השרון, אבל הייתי צריך לקחת פסק זמן ממוצקין כדי לשנות אווירה, וזה היה טוב לשני הצדדים. אם אחליט שאני רוצה להמשיך ולשחק עוד עונה, הסיכויים הכי גבוהים שזה יקרה במוצקין".

עוד אחד שאמור לחזור לקבוצת נעוריו הוא אלעד קפון, ששיחק בעונה האחרונה בבני הרצליה, ולפני כשנה במכבי תל אביב. ליבוביץ': "אני לא יודע מה המעמד שלו בהרצליה. לא דיברתי איתו, אבל הייתי בהחלט רוצה שהוא יחזור למוצקין ואני מתכוון לפנות אליו רשמית ולהציע לו להצטרף".

מור קמחי, ששיחק בעונה האחרונה במכבי הקרייתים, אמור לשחק בעונה הבאה במוצקין במסגרת ההסכם עם הקבוצה. כזכור, סיכם קמחי על שובו למוצקין במהלך העונה האחרונה, אולם לאחר אימון אחד החליט לחזור בו. בהנהלת הקבוצה לא מתכוונים להכריח אותו לכבד את ההסכם.

ולעניין הזרים: הסרבי דושאן בוזוליאק עדיין לא חתום לעונה הבאה, והסרבי השני, מירלם ביצ'ירוביץ', יצא למבחנים בצרפת. אם לא יחתום בצרפת, הוא יישאר עוד עונה בקבוצה. ליבוביץ': "אם הוא ישחק בארץ, זה יקרה רק במוצקין, ואם הוא ירצה לשחק בקבוצה אחרת, יצטרך לקבל ממני שחרור".

המונטנגרי איגור ראדוייביץ' צפוי להמשיך.

ולדי קופמן הוזכר כמועמד לשמש כמאמן קבוצה הבת של המועדון, מכבי מוצקין (2), המשחקת בליגה הארצית. קופמן אמור להחליף בתפקיד את רונן דיילס, שאימן את הקבוצה בשנתיים האחרונות.