צילום: דורון גולן מכבי מוצקין הובסה במשחק האחרון 38:24 בחוץ על ידי אס"א ת"א, אבל נשארה בליגה הראשונה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

הקבוצה, שלאורך כל העונה נאבקה נגד הירידה לליגה השנייה, הבטיחה את ההישארות לאחר שקיבלה קרש הצלה ממכבי ראשל"צ, שגברה על ירביתה של מוצקין, רחובות 2. מוצקין סיימה את העונה במקום השביעי עם 9 נקודות ועם מאזן של 4 ניצחונות, תיקו ו-13 הפסדים.

הקפטן עידן אסולין בן ה-18, שנמנה גם על סגל הקבוצה הבוגרת, והיה אחד הגורמים המרכזיים להישארות עם תרומה של שמונה שערים במשחק העונה מול רחובות (2), סיכם את העונה: "זה הלך קשה. לא חשבנו שניאבק נגד הירידה, אבל המציאות חזקה מהכל, והתוצאות מדברות בעד עצמן.

"סיימנו את הסיבוב הראשון עם שתי נקודות, וזה היה בעוכרינו. התחלנו את העונה עם סגל של 14 שחקנים, שבהמשך חלקם התגייסו, ונשארנו עם סגל של תשעה שחקנים, שרק שניים מהם היו מכיתות י"ב.

מה בסוף השאיר אתכם?
"בעיקר הסיבוב השני, שבו שינינו פאזה. הצלחנו להשיג 7 נקודות, אבל מעל הכל, תוצאת התיקו בבית מול עירוני רחובות, שסיימה במקום השני ונחשבת לאחת הקבוצות החזקות בליגה, והניצחון על רחובות (2), שאיתה נאבקנו עד הסוף".

היה מצב שהבנת שתצטרכו להשלים עם הירידה?
"זו אפשרות שעברה בראש, אבל האמנתי שנוכל להישאר, ולכן התחושה בסיום העונה היא מתוקה יותר מאשר לזכות באליפות".
העונה גם הפכת להיות חלק חשוב בסגל הקבוצה הבוגרת.

"גם בעונה שעברה שיחקתי בבוגרים, אבל העונה זה הפך להיות רשמי. מגיל צעיר חיכיתי לרגע הזה, ואני מאוד מעריך את העובדה שנתנו לי הזדמנות להיות חלק ממשפחת הכדוריד במוצקין, והיתה לכך השפעה גדולה להתפתחות שלי כשחקן. מוצקין בשבילי זה בית, והשאיפה היא להישאר במועדון עוד הרבה שנים, ואני מקווה גם להגשים חלום קטן ולזכות עם הקבוצה בתואר".

קט סל ב': מכבי קרית חיים-אליצור קרית אתא 46:57. קלעו לקרית חיים: אייל טורג'מן 16, אלמוג טל 10 כ"א, עידו בן יצחק 8, עמית סטלקול, גל גאון ורותם כץ 4 כ"א, אוהד אלפסי, ליעד חרפוף וניב כהן 3 כ"א.