צילום: דורון גולן כדוריד לאומית: שלושה מחזורים לסיום העונה הבטיחה כנראה מכבי הקרייתים עוד עונה בליגה השנייה. הקבוצה השיגה ניצחון משמעותי בדרך להשגת המטרה, אחרי שניצחה 25:26 בחוץ את הפועל ראשל"צ/באר טוביה. בעקבות הניצחון החליפה הקרייתים מקומות עם המפסידה, ועלתה למקום השישי בטבלה עם 13 נקודות, (המקום השביעי מוביל למבחנים).

הקרייתים, שהתייצבו למשחק ללא שני שחקני המפתח מור קמחי וניסן סבג, ירדו להפסקה בפיגור 14:12. שער בפנדל של יריב רינקוב העלה את הקרייתים ליתרון ראשון במשחק 15:16 (דקה 40). לאחר מכן עלתה הקבוצה ל־20:23 (דקה 52).

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

אבל המקומיים צימקו. בדקה האחרונה, ביתרון 25:26 לקרייתים, יצאו המקומיים להתקפה האחרונה, ושניים משחקני הקריה, ערן רייזלר ועידן קורנברג, הורחקו בכרטיס אדום לאחר שביצעו עבירות כדי למנוע את כיבוש השוויון, ובאו על שכרם אחרי ששחקן ראשל"צ נאלץ לזרוק ממצב קשה והחטיא.

הבקיעו לקרייתים: יריב רינקוב 9, חן קטן וערן רייזלר 5 כ"א, גיא כהן ועידן קורנברג 2 כ"א, גילי בניטה, תומר פרי (5 אס') ותמיר מינצברג 1 כ"א.

כעת נותרו לקבוצה שלושה משחקים: בחוץ מול הפועל אשדוד (צפויה להעפיל אל ליגת העל) ומכבי פ"ת ובבית מול עירוני רחובות (2).

המאמן צחי טויטו: "אני גאה בשחקנים על משחק ההקרבה והנחישות שהפגינו. מזה תקופה ארוכה שעינינו היו נשואות אל המשחק הזה, ולמרות חיסרון של שני שחקנים חשובים, השכלנו לנצח במשחק לא פשוט. עם זאת, חשוב לזכור שהעונה עוד לא נגמרה, ונצטרך להשיג עוד ניצחון אחד לפחות עד לסיום העונה כדי להבטיח את ההישארות".