צילום: דורון גולן מכבי מוצקין התאוששה מההפסד החוץ ברמת השרון, כשגברה בבית על עירוני רחובות 21:33. בעקבות הניצחון (התשיעי העונה), התבססה הקבוצה במקום החמישי בטבלה עם 19 נקודות לקראת משחקי הפלייאוף.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

המפגש הקודם בין שתי הקבוצות ברחובות הסתיים בשוויון, אחרי שרחובות הבקיעה שער דרמטי בשניות הסיום. הפעם זה היה סיפור שונה לגמרי.

מוצקין שלטה מהפתיחה עם 3:6 (דקה 11) ולאחר מכן 7:10 (דקה 20). רחובות צימקה ל-12:13, אבל שני שערים של ולדי קופמן ואיגור ראדוייביץ' בתוך דקה הורידו את קבוצתם להפסקה עם 12:15. במחצית השנייה היה זה משחק במעמד צד אחד עם יתרון ברור של מוצקין, בראשותם של מירלם באצ'ירוביץ והשוער אורן מאירוביץ' שחוזר לעצמו אחרי יכולת בינונית בשני המשחקים הקודמים.

מאירוביץ' המצטיין סיים את המשחק עם 50 אחוזי הצלחה (20 עצירות מתוך 40 שנזרקו אליו לשער), והיה שותף מרכזי לניצחון, לפני שלקח חלק בשני משחקי הנבחרת, ששיחקה השבוע משחקי אימון מול האיטלקיים. הפיבוט מירלם באצ'ירוביץ', שתורם תרומה ענקית בסגירה בהגנה, הוביל את רשימת המבקיעים עם 9 כיבושים.

עוד הבקיעו: ולדי קופמן 6, איגור ראדוייביץ' 5, ברק עמר, דושאן בוזוליאק וישראל פישר 4 כ"א ועידן אסולין 1.

היו"ר פיני ליבוביץ': "הקבוצה שרצתה יותר ניצחה, אבל מעל הכל זה היה ניצחון של מאמן, שלמד היטב את היריבה והכין את שיעורי הבית. במשחק הקודם רחובות עשתה לנו בית ספר עם השמירה האישית, והמשחק הסתיים בשוויון. הם ניסו לחזור על אותו תרגיל פעם נוספת, אבל ההכנה המוקדמת של המאמן הביאה אותנו לריצה של שישה שערים רצופים, והביצוע המושלם של השחקנים עשה את ההבדל הגדול בתוצאה הסופית".

עד לסיום העונה הסדירה נותרו חמישה משחקים, ועם פער של ארבע נקודות נראה שהבטחתם את מקום החמישי.

"היחידות שיכולות לאיים עלינו במאבק על המקום החמישי הן רמת השרון ואס"א ת"א. צפוי לנו משחק מול אס"א בחוץ, אבל יכול להיות שזה ייגמר עוד קודם, והמשחק מולם יהיה חסר חשיבות".