צילום: דורון גולן מכבי מוצקין התרחקה מתמונת המאבק על המקום הרביעי (המקנה הגרלה טובה יותר במשחקי הפלייאוף). הקבוצה נוצחה 33:29 בחוץ על ידי א.ס רמת השרון, והרצליה, שניצחה את נס ציונה, פתחה פער של חמש נקודות ממוצקין.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

סיפור סיום המשחק שייך לתקרית, בה היו מעורבים מאמני שתי הקבוצות. ברמת השרון טענו כי מאמנם, ראובן יספולסקי, היה מאוד נסער בשל התנהגותו של מאמן מוצקין, הסרבי נדצ'קו מאטיץ', לאחר שיספולסקי החליט לקחת פסק זמן כשנותרו 12 שניות לסיום.

יו"ר רמת השרון, אבי כחלון: "המאמן הסרבי של מוצקין לא אהב, בלשון המעטה, את התזמון של פסק הזמן, וראה בזה 'אקט' משפיל. הוא אמר למאמן שלנו כמה מילים שגרמו לו להיות מאוד נסער, והאירוע הסתיים בהתנצלות של יו"ר מוצקין, פיני ליבוביץ', ליספולסקי".

ליבוביץ' דחה את טענות אנשי רמת השרון, לפיהן המאמן הסרבי קילל את מאמנם, והוסיף: "אכן התקשרתי למאמן רמת השרון והתנצלתי שהמאמן שלי לא לחץ את ידו, כי בעיניי זה אקט לא ספורטיבי. הבהרתי למאטיץ' בשיחה שהמעשה שלו לא מקובל, והוא טען שעשה את זה בשל אותו פסק זמן שהמאמן שלהם לקח כשנותרו 12 שניות, שבעיניו זו היתה השפלה מכוונת".

יספולסקי: "לא רוצה להתייחס לזה. פיני הוא ג'נטלמן אמיתי. הדברים בינינו לובנו, וכל זה שייך להיסטוריה".

המשחק שהיה בשליטה מקומית של רמת השרון, שהוליכה בפתיחה 9:5 (דקה 10), ועד להפסקה הגדילה אותו ל-19:12. בחצי השני, הניסיונות של מוצקין לחזור למשחק הספיקו רק לצמצם את ההפרש.

איתי גושן בן ה-33, הקפטן של מוצקין בעבר וכיום ברמת השרון, התייחס למפגש מול חבריו לשעבר: "לשחק מול מוצקין שונה מכל משחק אחר, מול מועדון שגדלתי בו ומול החברים והמקום שאכפת לי ממנו. ההתרגשות השפיעה עלי בדקות הראשונות, אבל אחר כך זה חלף. שחקני מוצקין וההנהלה קיבלו אותי יפה".

על המשחק אמר: "היינו נחושים, כי היינו צריכים את הניצחון יותר ממוצקין. אנחנו צריכים להישאר בתמונת המאבק על המקומות 5-6 ולא לתת למוצקין לברוח מאיתנו בטבלה".
הבקיעו למוצקין: איגור ראדוייביץ' 8 (הורחק בדקה ה-56 בפעם השלישית לשתי דקות), דושאן בוזוליאק 7, ולדי קופמן 5, מירלם באצי'רוביץ' 4, ברק עמר ואריה אוחיון 2 כ"א וישראל פישר 1.