צילום: רז שמואל "מאוד התרגשתי. מכבי ת"א היא הקבוצה הכי טובה בארץ, וזה משחק שתמיד חלמתי עליו. דווקא יצא לי אחלה של משחק בכל מה שקשור לקהל ולאווירה, ולמרות ההפסד, זו היתה טבילת אש מוצלחת מבחינתי", אמר השבוע מאיר גבאי, שחקן עירוני רמת השרון, שעד לפני כשנתיים שיחק בעירוני קרית אתא.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

אחרי העונה המוצלחת שלו בעונה שעברה בהפועל נצרת עילית, קיווה גבאי לעשות עוד קפיצת מדרגה ולשחק בליגת העל, אך בקיץ האחרון הוא מצא את עצמו משחק בחו"ל בליגה הראשונה בסרביה. לא לאורך זמן - לאחר שהתגלו בעיות כלכליות בקבוצה, גבאי החליט שנמאס לו וחזר לארץ לשחק בהפועל כפר סבא מהלאומית. גם שם הוא לא רווה נחת, ועזב.

לפני כשבועיים, קצת לפני שחלון ההעברות נסגר, עבר גבאי לעירוני רמת השרון מליגת העל, ובסוף השבוע, כאמור, רשם את הופעת הבכורה שלו בליגה הראשונה מול מכבי ת"א בבלומפילד.

"כבר במהלך השבוע הודיע לי המאמן, בני טבק, שהוא מתכוון לתת לי לפתוח בהרכב", סיפר גבאי. "ידעתי שיש לי הזדמנות יוצאת מן הכלל להוכיח את עצמי, ואין לי הרבה זמן להתרגש. יש לי מעל 80 הופעות בלאומית, אבל זו אווירה אחרת, של אצטדיון מלא מול הקבוצה הטובה בארץ כיום.

"היתה לי הופעה מכובדת וזה תרם לי לביטחון ולהמשך הדרך, ומכאן אני חושב רק איך למנף את זה למקומות חיובים וכדי להתקדם. המאמן האמין בי ולא חשש לזרוק אותי למים העמוקים, ואני מקווה להחזיר למועדון על האמון שנתנו לי. קיבלתי המון פידבקים, כולל מאבי נמני בשידור הישיר, והעונה מבחינתי התחילה במשחק הזה".

גבאי מודה לסוכנו ג'קי דהאן: "ג'קי האמין בי לאורך כל הדרך והתעקש שלא אשחק בלאומית, ולחץ עלי שאחכה בסבלנות כי בסוף הדברים יסתדרו".

על ההפסד של קבוצתו אמר: "יכולנו להוציא מהמשחק הרבה יותר. זה היה הפסד מעצבן ומיותר. לפני המשחק דיברו בכלי התקשורת על כמות השערים שנספוג, אבל אם היינו טיפה יותר מרוכזים, יכולנו לגנוב גם נקודה".
גבאי גדל במחלקת הנוער במכבי חיפה מגיל 12 ועד גיל נוער, ושיחק בכל הנבחרות הצעירות. "כעת אני שואף לצבור כמה שיותר דקות בליגת

העל, ולהתקדם כדי שהקבוצה תגיע לפלייאוף העליון. עלי חובת ההוכחה שאני יכול להיות לא רק שחקן מן השורה בליגת העל".
במשך חצי עונה לא מצאת את עצמך.

"בכדורגל, הרבה דברים קשורים לקבלת החלטות. בשנתיים האחרונות התנהלתי בצורה לא נכונה, אבל לשמחתי אני נמצא כיום במקום שכיף לי להיות בו".