צילום: דורון גולן כדורסל ליגה ארצית: מכבי מוצקין התאוששה מטראומת ההפסד בבית להפועל קלנסווה, וניצחה 76:82 בחוץ את בית"ר כפר יונה, ונותרה צמודה לחבורת הצמרת במאבק על כרטיס העלייה.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

סיבוב שלם חיכו במוצקין לסגור חשבון עם כפר יונה, שניצחה אותה 91:90 בסיבוב הראשון, והשבוע החשבון הזה נסגר. למי ששכח, אותו הפסד גרם לזעזוע בקבוצה, המאמן יוסי בוכניק התפטר ואת מקומו תפס יוסי שוורץ.

מוצקין, שירדה להפסקה ביתרון 36:44, לא הצליחה לברוח ליריבתה, שהצליחה לחזור למשחק עם שוויון 70:70 (דקה 35). שלשה של לירן מורן וארבע נקודות של רז מנשה נתנו למוצקין אפשרות לפתוח הפרש משמעותי 70:77, עליו שמרה מוצקין עד לסיום.

המאמן יוסי שוורץ: "החזרנו את החוב על ההפסד בסיבוב הראשון. מעבר לכך, את הניצחון הזה היינו צריכים מוראלית אחרי ההפסד בבית לקלנסווה.

למרות סדרת הפציעות של עומר טל, ששיחק עם אצבע שבורה, ורז מנשה, שלא התאמן כל השבוע בגלל פציעה, החבר'ה עלו ונתנו הכל על המגרש בעיקר במשחק הקבוצתי, וידעו להניע את הכדור ולחפש את האיש הפנוי. פסיכולוגית המשחק הזה לא היה קל. כפר יונה היא קבוצה טובה, שמתמודדת על מקום בגמר גביע האיגוד ומיקומה בטבלה הוא לא מקרי".

הטראומה של ההפסד בבית לקלנסווה מאחוריכם?
"לא צריך לזלזל בקבוצה הזו. היא נמצאת במקום השני בזכות ולא בחסד, ולא הפסדנו לקונוסים. אבל זה חלק מהמשחק, ואנחנו ממשיכים קדימה. במשחק הניצחון על כפר יונה היו הרבה דקות שנהניתי מהפרגון של השחקנים, ובעיקר מההגנה, שעצרנו אותם על 76 נקודות, כשהיא קולעת בממוצע 90 נקודות, ואנחנו בקו עלייה".

בחלק העליון של הטבלה מתחיל להיות צפוף.
"הליגה השנה מאוד קשה וצפופה, והפסד אחד זה לא מה שיקבע. אני לא מסתכל על היריבות שלנו, רק על הקבוצה שלי. אם נעשה את העבודה, התוצאות יהיו בהתאם".

קלעו למוצקין: רז מנשה 25, לירן מורן 20, שלמה יאסו 17, אסף רוטשטיין 7, שקד שוהם 6, עומר טל 5 ומאור עמר 2.