צילום: נחום סגל כדורגל ליגה א': הקרח נשבר השבוע בקריות. אחרי 7 שנים שבהן לא ניצחה מכבי צור שלום בדרבי את קרית אתא, היא עשתה זאת השבוע, בזכות שער ניצחון דרמטי שכבש המחליף דודו אפללו בדקה ה־90, שש דקות אחרי שנכנס.

הצטרפו לעמוד של "ידיעות הצפון" בפייסבוק

הניצחון שיחרר הרבה לחץ בקבוצה, שהגיעה לדרבי עם שישה הפסדים רצופים. הפסדה של קרית אתא קטע עבורה סדרה של ארבעה משחקים ללא הפסד.

אפללו בן ה-21, כוכב הדרבי שגדל במחלקת הנוער של הפועל עכו וקרע רשתות בליגות הנערים והנוער, היה בתחילת העונה חלק מהסגל והתאמן עם הקבוצה, אולם מתחילת העונה עבר לא מעט טלטלות. את העונה החל בהפועל עפולה, ולאחר זמן קצר ביקש לעבור למעלות, אך בעכו הטילו וטו על המעבר. בעקבות כך הוא עבר לשחק במכבי באר שבע מליגה א' דרום. אבל גם כאן לא הסתיים המסע, ובשל בעיות תקציב הוא נאלץ לעזוב ועבר להפועל כפר כנא.

גם כאן הוא שהה תקופה קצרה. "הגיע מאמן חדש שלא החזיק ממני, והחלטתי לעזוב", סיפר אפללו. "האמת שכבר השלמתי עם זה שאשאר בבית ולא אשחק עד לסיום העונה, אבל ברגע האחרון של חלון ההעברות חיברו אותי לצור שלום, והיום בדיעבד אני מרוצה, כי מאוד כיף לי שם. צור שלום מבחינתי זו מקפצה לחזור לעצמי, כי כדורגל זה לא משהו ששכחתי, ויש לי הרבה מה לתרום. אני מאמין שאוכל להציל את העונה, אחרי כל מה שעברתי במהלכה ועם כל קבלת ההחלטות השגויות שעשיתי.

על כניסתו כמחליף סיפר: "עשיתי חימום עם חיים קימה, ואמרתי לו שאם אכנס לשחק במצב של 0:0, אבקיע שער. כשעמדתי על נקודת האמצע כדי להתחלף, אמר לי אחד השוטרים בקטע של צחוק, שאם אבקיע שער אקבל כל מה שאני רוצה. אחרי המשחק הוא דווקא בא אלי ואמר לי בהומור שאלך לסגור עם היו"ר יגאל קסלסי את מה שהוא הבטיח לי. פשוט היתה לי תחושה שאם אשחק, אתן גול, וזה משהו שאי אפשר להסביר".

על התחושות אחרי כיבוש השער אמר: "הייתי באופוריה. העיתוי מבחינתי היה מושלם. עברתי תקופה לא פשוטה, חשבתי שאני הולך לשבת בבית, ואז משום מקום חזרתי לשחק, עליתי כמחליף בדרבי והצלחתי להכריע אותו בדקה הכי קריטית של המשחק. בסיום רצתי למאמן אילן אטלי וליגאל קסלסי כדי לחבק אותם, כי ידעתי כמה המשחק הזה חשוב להם. אני שמח שהצלחתי לשמח אותם ואת כל האוהדים בצור שלום".

אילן אטלי, מאמן צור שלום, שלא הסתיר את תחושותיו ובכה לאחר המשחק, אמר: "מקווה שהניצחון יחזיר אותנו מחדש למסלול הניצחונות, וזה צריך לקרות כבר במשחק היום בכרמיאל. זה היה משחק שהתכוננו אליו שבועיים בפגרה, ומסוג המשחקים שאין מחר. השחקנים הביאו הרבה נחישות והקרבה ואין יותר מתוק משער בדקה ה-90. זו צור שלום האמיתית, שעולה למגרש ורוצה לנצח את היריב, וכל השאר יבוא עם הזמן בעקבות הניצחון היוקרתי".

מאמן קרית אתא, ברוך ממן: "הדרבי נגמר לא טוב מבחינתנו, כי שחקנים לא רוצים להפנים שהם יכולים להיות בצמרת הגבוהה ולהעפיל לפלייאוף. התנאים במגרש לא איפשרו לשחק, אבל זה לא תירוץ, כי הניצחון הגיע לצור שלום, שרצו יותר מאיתנו. הרבה אין לי מה לקחת מהמשחק. נצטרך להתרכז בקבוצות שמתחתינו, כדי לא להגיע למצב של מאבקי תחתית".

על ניר כהן, שבסיום המשחק התעמת עם אחד משחקני צור שלום, אמר: "מצפים ממנו שיתעסק בדברים החיובים ולא השליליים. זה שחקן שאני רוצה לטפח, כי יש לו את הכישורים להיות שחקן מוביל בליגה א' ובקבוצה הרבה יותר גדולה. בכל הקבוצות שניר שיחק החתימו אותו על סעיף של התנהגות, ואני סירבתי להחתים אותו על כך כאקט של אמונה בשחקן, ואני לא מצטער".