צילום: ראובן כהן הפועל עכו דוהרת. שלא תטעו אין מדובר בדהירה לתואר האליפות או לאחד מהכרטיסים המובילים לאירופה אלא לתואר מלכת התיקו של הליגה.

השבוע סיימה הקבוצה בפעם השמינית העונה מתוך 12 מחזורים את משחקה בתיקו (1:1). הפעם זה קרה בחוץ מול הפועל ר"ג.

עכו שמהדקה ה-65 נותרה ב-10 שחקנים לאחר הרחקתו של דודי פדלון בצהוב שני ואדום, נקלעה לפיגור 1:0 בדקה ה-76 אבל הצליחה להשוות בתוספת הזמן מפנדל של שחר סימנטוב. הכובש אמר בסיום: "גנבנו מהפועל ר"ג נקודה כי כבשנו בסיום אבל אני חושב שהתוצאה מוצדקת, כי הם לא היו טובים מאיתנו".

על כמות תוצאות התיקו של קבוצתו אמר סימנטוב לאתרי האינטרנט: "זה מוכיח שיש לנו חבורה של שחקנים ווינרים עם אופי שלא נשברים גם בפיגור". באסיפה שנערכה בתחילת השבוע שיבח ירון הוכנבוים את שחקניו ואמר כי הוא גאה בהם שלמרות שהשיפוט היה נגדם הם המשיכו להאמין גם ב-10 שחקנים.

אחרי שהתאכזבו לגלות בחודשיים האחרונים שכל הזרים שהגיעו להיבחן לא מתאימים ברמתם אפילו לליגה א', החלו השבוע להיבחן שלושה זרים חדשים, שניים מאפריקה ואחד מדרום אמריקה. בינתיים רק אחד מתוך השלושה, החלוץ הגנאי עבאדי סאלס, הרשים וממשיך להיבחן.

בשבת (17:10) תארח עכו את הפועל תל אביב. בן בנימין ואיציק כהן שחזרו מפציעה וג'וני טננבוים שחזר מחתונת אחיו בארגנטינה צפוים להיכלל בסגל. את מקומו של פדלון המורחק צפוי למלא עמנואל אמנגואה.

לקראת ההתמודדות בשבת אמר שחקן בקבוצה (שמו אינו רשום מאחר שהיו"ר אינו מאפשר לשחקנים להתראיין לעיתון): "זה המשחק הכי קשה שיכול להיות היום בליגה אפילו יותר ממפגש מול מכבי חיפה. הפועל ת"א נמצאת בכושר הטוב ביותר שלה עם הצמד ורמוט שכטר שעושים הרבה כאבי ראש להגנות ואני מקווה שהשוער שלנו דודו גורש שנמצא ביכולת מצוינת יצליח לעצור אותם".

שחר סימנטוב: "כולם יודעים את יחסי הכוחות אבל אנחנו לא נרתעים. נבוא במטרה לנצח".

השבוע התרעמו שחקני הקבוצה על ההכנה הלקויה כשנאלצו לקיים את האימונים במגרשים קטנים ובוציים כמו בנופש בעכו, ירכא, ג'דידה ואף בקובייה הקטנה שלא נהרסה בגבעת נפוליאון. ככל הידוע הסיבה לכך היא שהשיזרוע שעבר כר הדשא במגרש הדרומי לא נתפס כמו שצריך.

"זה אבסורד שקבוצה בליגת העל מתאמנת בתנאים כאלו, אני לא חושב שמועדון כמו הפועל רעננה שלא גדול משלנו מתאמנים ככה", אמר השבוע שחקן בקבוצה.