צילום: דורון גולן לפני כחודש, שבוע לפני יום הולדתו ה-19, זכה הטניסאי הקרייתי, פיני אברמוב, באליפות ישראל בטניס לנכים לשנת 2009.

לאברמוב, תושב צור שלום שנולד עם מום נדיר כשידו השמאלית קצרה באופן משמעותי (מעל המרפק), היתה זו זכייה שנייה בתואר ולמרות זאת הוא מתוסכל. הסיבה: למרות מומו נמנע ממנו לייצג את הנבחרת ואת עצמו במסגרות בינלאומיות. ואם לא די בכך, אז גם הצ'ק על סך 2,000 שקלים אותו אמור לקבל בעקבות הזכייה עדיין לא הגיע לידיו.

השבוע הוא סיפר לנו על הקריירה ועל התסכולים: "הגעתי למרכז 'אילן' בקרית חיים בגיל 7 לצורכי שיקום. יכולתי להשתתף בתחרויות הבדמינטון וכדור נוצה אבל נמשכתי יותר לטניס. המתח והאקשן נותנים לי הרגשה טובה. פשוט התאהבתי במקצוע הזה".

"על פי היכולת והדרוג שלי, אני אמור להיות בנבחרת ולהשתתף בטורנירים בחו"ל, אבל לוועדה המקצועית של ה- I.T.F, יש כללים ברורים, שהם לא מוכנים להתפשר עליהם, בגלל שהנכות שלי לא כוללת בעיה בגפיים תחתונות ואני יכול ללכת רגיל, הם פסלו אותי מהשתתפות במסגרת בינלאומית ומונעים ממני השתתפות בטורנירים".

מה אתה מתכוון לעשות ?

"זה גורם להרבה מחשבות לגבי העתיד, הגשתי ערעור וטרם קיבלתי מענה, אני מקווה שיתנו לי להתחרות כשאני יושב כיסא גלגלים. למדתי לעשות הכול ביחד אפילו לדחוף את הכיסא עם הרגלים בזמן שאני חובט", הסביר.

בארץ אין שחקני טניס נכים בגילאים של אברמוב, דבר שמעצים את גודל ההישג שלו. "אני שחקן בגיל נוער ייחודי בארץ, אין צעירים נכים שמשחקים טניס ולכן 13 אני משחק עם בוגרים".

למרות הקשיים אתה ממליץ לנערים נכים להגיע לענף?

"בהחלט. צריך להבין שזה ספורט מאתגר, משחרר לחצים ומחשבות, והכי חשוב נותן הרגשה טובה".

מה לגבי העתיד האישי שלך מחוץ למגרש הטניס?

"בגלל המום שלי לא גויסתי לצבא ואני שוקל להגיש בקשה לעשות לפחות שרות התנדבותי, אחר כך כנראה אתחיל ללמוד. הכיוון הוא מחשבים או קורס מאמני טניס".