צילום: דורון גולן חילופי תפקידים: גנדי גולדרין, מאמן עירוני קרית אתא, פוטר בסוף השבוע. ההחלטה על פיטוריו התקבלה יומיים לאחר ההפסד 3:0 בבית למכבי ת"א. את מקומו יתפוס המאמן האוקראיני יורי לוקטוב, שאימן בעבר את נבחרת אוקראינה ובין היתר גם את צסק"א מוסקבה ודינמו קייב.

את ההודעה על הפסקת עבודתו קיבל גולדרין כמה שעות לפני שהיה אמור להעביר את אימון הקבוצה ביום חמישי שעבר, ואת האימון העבירו במקומו הקפטן ולדימיר פרומסון והזר דימטרי דריונצ'קו.

נודע כי התוכנית המקורית של היו"ר יעקב טאוב היתה להשאיר את גולדרין בתפקידו ולמנות מעליו את אבישי קרפובסקי כמאמן על, אלא שקרפובסקי דחה את הצעה ונימק זאת במקום עבודתו ובנסיעות הארוכות הכרוכות בזה. גם הניסיון של טאוב לדחוק בקרפובסקי לקחת את התפקיד תוך הבטחה שלא יהיה צורך בהגעתו לכל האימונים לא הועיל, ולבסוף הוא כאמור החתים מאמן זר.

טאוב נימק את החלטתו לפטר את גולדרין בחוסר הכימיה שהיתה לו עם השחקנים. "הגענו להבנות על הפסקת עבודתו, כי הוא לא יכול לחבר את השחקנים, שחוץ מזה גם לא רצו להתאמן תחתיו. הישראלים רצו לעבור לקבוצות אחרות, הזרים איימו ללכת הביתה, ואז בא ההפסד למכבי ת"א שהיה הקש ששבר את גב הגמל". עוד הוסיף: "לא רציתי לעשות את המהלך הזה, אבל לא נשארו לי הרבה ברירות. הוא פשוט לא מסתדר עם השחקנים, והמהלך הזה עובר אצלי בראש הרבה זמן".

לפני כשנתיים פיטרת מאמן זר ואמרת שמאמן זר לא מתאים למנטליות הישראלית. מה קרה פתאום ששינית את דעתך?

"גם עכשיו אני חושב כך, אבל לא היתה לי ברירה. אם אני אראה שזה לא הולך, נחזור לאופציה השלישית שלי".

והיא?

"להחזיר את גולדרין לתפקיד, לשלוח את המאמן הזר הביתה, להעיף את הזר, לשחק עם השחקנים הישראלים ולוותר על האליפות".

לעובדה שגולדרין לא רצה את אפרתי בניגוד לדעתך היה קשר לפיטורים?

"אין לזה קשר. אבל אם אפרתי היה בקבוצה היינו יכולים להשיג הרבה יותר מכל מכבי ת"א. אני אישית הייתי מעדיף את אפרתי על פני מיכאל סופרון".

גולדרין אמר בתגובה: "אני מקבל את ההחלטה של היו"ר ומאחל לקבוצה בהצלחה. הכל יצא לטובה, אולי עכשיו אחרי 24 שנים שבהן אני משחק וגם מאמן יהיה לי יותר זמן להתפנות לדברים אחרים ולהקדיש מעצמי להשתלמויות בארץ ובחו"ל".

השבוע עם המאמן החדש על הקווים ספגה הקבוצה הפסד שני ברציפות הפעם 3:0 בחוץ למטה אשר. בעקבות ההפסד ירדה הקבוצה למקום השמיני בטבלה.

טאוב התייחס להפסד ואמר: "הקבוצה עדיין לא מאורגנת, ולא אכפת לה שום דבר, ובהתאם לכך נתייחס לשחקנים". בעקבות ההפסד למטה אשר מתכוונים בקרית אתא לשחרר את מיכאל סופרון.

טאוב אישר את הדברים והוסיף: "נעיף את סופרון, כי חבל על הכסף שמשלמים לו".

מחר תצא הקבוצה למשחק חוץ מול מ.ס עילבון במסגרת הסיבוב הראשון בגביע המדינה, וביום שלישי (20:00, גבעת הרקפות) תארח בליגה את מ.ס עילבון.