צילום: גיל נחושתן נבחרת התיכון של רוגוזין קרית אתא קיבלה תשובה שלילית לבקשתה להירשם לאליפות המחוז. התשובה התקבלה מהפיקוח לחינוך גופני במשרד החינוך בחיפה והסיבה לכך היא שבשנתיים האחרונות נרשמה הנבחרת למשחקים, אך ביטלה את השתתפותה בסמוך למועד קיום המשחקים.

ביטול ההשתתפות גרם לעוגמת נפש לקבוצות המשתתפות ולהוצאות כספיות מצד המארגנים, ולכן הוחלט שבעונה הקרובה לא תוכל הנבחרת ליטול חלק במשחקים.השבוע אמור היה להישלח להנהלת בית הספר מכתב בנושא, אולם בתיכון הודיעו כי החליטו לוותר ולא להשתתף השנה באליפות.

בתוך כך, נבחרת התיכון של אורט ביאליק תיפתח ביום חמישי את משחקיה באליפות מחוז חיפה. הנבחרת תשחק שני משחקים במסגרת הבית המוקדם בהם תפגוש את מ.א חוף הכרמל ולאחר מכן את חוגים חיפה. שני המשחקים ייערכו באולם רמת אלון, שבחיפה. הנבחרת שתזכה בשני ניצחונות תעפיל לשלב חצי הגמר המחוזי.

בסוף השבוע קיימה ביאליק מחנה אימונים בן יומיים במלכיה, במסגרתו קיימה שני משחקי אימון שבהם נוצחה. בראשון נוצחה הקבוצה 73:69 על ידי קבוצת הנוער ארצית של גליל עליון (הרבו לקלוע: איליה פרוחמניוק 17, עוז סויסה 13 ומתן סויסה 11). ושני נוצחה ביאליק 81:63 על ידי תיכון עמק החולה/כפר בלום. הרבו לקלוע: יונתן קסטן 16, איליה פרוחמניוק 12.

המאמן ליאור אנגלמן: "הנבחרת בתהליך של גיבוש, ואני מאמין שעד למשחק הראשון נגיע מוכנים כאשר המטרה היא להגיע לגמר המחוזי. האליפות הזו היא די אכזרית במובן הספורטיבי מאחר שרק נבחרת אחת מהמחוז עולה לאליפות הארצית אבל נעשה את הכל כדי להגיע לגמר המחוזי ומשם לאליפות".