צילום: אביגייל עוזי בעירוני קרית אתא נעשים מאמצים לצרף שחקן גבוה ישראלי, שישלים את הסגל לעונה הקרובה. בינתיים המאמצים הללו לא צלחו בגלל העלויות הגבוהות הכרוכות בכך.

שני המועמדים העיקריים למשבצת הזו הם המתאזרח ג'וש נוגייט, ששיחק בעונה שעברה בקבוצה, ואורי כהן מינץ, ששיחק לפני כשנתיים בקבוצה.

גורם בקבוצה התייחס לצירופו של נוגייט והסביר: "נכון להיום הוא נמצא בארצות הברית ללא קבוצה. הסכומים שעליהם הוא מדבר כיום הם לא רלוונטיים, אבל אם לא תהיה לו קבוצה המחיר שלו יפחת, נוכל להביא אותו. אנחנו מודעים לכך שסוכנו מחפש לו קבוצה בארץ, ולא ממהרים לגביו".

היו"ר נפתלי בנטוב התייחס לאפשרות לצרף את כהן מינץ ואמר: "אנחנו עדיין לא מוותרים עליו. יש לו אמנם חוזה לעונה נוספת בהפועל עפולה, אבל שם מנסים להיפטר מהחוזה שלו.

"מצד שני הם לא מוכנים לבוא לקראתנו בנושא. אמרנו להם שאנחנו מוכנים לשלם חצי מהחוזה שלו, אבל הם לא מוכנים".

בנטוב ציין כי במידה שכהן מינץ יצורף, הם יוותרו על האופציה של ניגוט.

כהן מינץ אמר בתגובה: "כרגע אני בעפולה. שמעתי על האפשרות הזו ואני יודע שבקרית אתא התעניינו בי. לא נראה לי שזה ייצא אל הפועל, כי יש לי חוזה בעפולה".

ל-mynet נודע, כי שכרו של כהן מינץ מוערך בכ-120 אלף שקל. קרית אתא מוכנה לשלם רק כמחצית משכרו, ואת השאר, כך היא מקווה, תשלים עפולה, שחתומה על החוזה לעוד עונה.

השבוע עלה בקבוצה שמו של אלעד אליהו. השחקן סיכם בהפועל קרית טבעון מהלאומית, אבל זו החליטה לחזור בה וייתכן שבקרית אתא ינסו לצרפו. זה יקרה רק אם אליהו יסכים להפחית בשכרו. נודע כי שכרו של אליהו בקרית טבעון היה צפוי להיות כ-90 אלף שקל.

בסוף השבוע סיכמה הקבוצה עם שחקן הזר לי קליפטון, פורוורד אמריקאי בוגר אוניברסיטת נורת'ווסטרן סטייט ששיחק בשנתיים האחרונות באוסטרליה וביפן.

קליפטון לי (26, 2.01), אמור לנחות בשבוע הקרוב ולהצטרף לאימונים. בתקופתו במכללה הקטנה זכתה נורת'ווסטרן סטייט
בשתי אליפויות רצופות במחוז הסאות'לנד, וב-2006 נבחר לי, שהוביל את קבוצתו בנקודות וריבאונדים למצטיין בטורניר.

אחרי שבילה תקופה בליגות החצי מקצועניות בארצות הברית, יצא קליפטון לראשונה ממולדתו, ולפני שתי עונות רשם 25.4 נקודות למשחק במדי צ'יבה באדג'רס, שסיימה במקום הראשון בליגה היפנית השלישית.

בעונה האחרונה, שהסתיימה לפני ימים ספורים בלבד, שיחק לי, המכונה "ביג סמות'", בסיינט לורנס גילונג מהליגה האזורית באוסטרליה שפועלת בתקופת הקיץ ורשם ממוצעים של 18.4 נקודות ו-8.3 ריב'.