צילום: ערן יופי כהן נכשל ניסיון לאיחוד בין קבוצות עירוני קרית אתא והפועל נווה שאנן, המשחקות בליגת העל. מדובר ברעיון של הקמת קבוצה אחת גם בקבוצות הגברים וגם בנשים. יו"ר אתא, יעקב טאוב, אישר את הדברים והוסיף: "אני הייתי בעד הרעיון. התוכנית שלי היתה שכל אחד ינהל קבוצה אחת, נשים או גברים, והקבוצה תיקרא קרית אתא/נווה שאנן. לצערי הם לא הסכימו". בנווה שאנן טענו שהאיחוד לא יעשה טוב למועדון שלהם ויגרום להיעלמותם עם הזמן.

טאוב: "אני מסכים שיש בעייתיות עתידית ברגע שהאיחוד יתפרק לאחר כמה שנים, כי אז תהיה שאלה איזה מועדון יישאר מבין השניים, מאחר שהאיגוד יכיר רק באחת מהקבוצות. אבל בשביל זה עושים הסכם חתום, וכל אחד יודע על מה הוא חותם".

יו"ר הפועל נווה שאנן, חיים קסל: "האיחוד הוא לא טוב למועדון שלנו כי איחוד פירושו שהקבוצה עלולות להיעלם מהמפה, וזה לא מה שאנחנו רוצים".

בתוך כך, קרית אתא החליטה בשלב זה לא לצרף את זיו בר נצר ואלי אפרתי לסגל השחקנים בעונה הבאה. יעקב טאוב: "כל אחד מהם חושב שהוא השחקן הכי טוב בארץ ודרש סכומים בשמים, אז אם זה כך, הם לא ישחקו אצלנו.

"בתוך שבוע עד 10 ימים אני מתכוון לחתום עם שחקן זר בתפקיד מוסר. במידה שבר נצר יסכים להפחית מהסכומים שדרש לפני החתימה עם המוסר הזר, ניקח אותו. אם לא, הוא יוכל לשחק אצלנו רק כמוסר שני בסכום של 1,000 שקל בחודש".

בר נצר אמר בתגובה: "מאוד רציתי לשחק בקרית אתא. זו קבוצה שעושה רושם שהיא גם הקבוצה היחידה שמכוונת גבוה ורוצה לתת פייט למכבי ת"א. לא הצלחנו להגיע להבנות בגלל פערים כספיים".

טאוב גם השאיר מקום לאפרתי ואמר: "מבחינתי אלי אפרתי יכול להצטרף אלינו מתי שהוא רוצה, אבל המשכורת שלו תהיה 5,000-6,000 שקל בחודש, הרבה פחות ממה שהצענו לו בהתחלה".

לדבריו, את המשבצת של אלי אפרתי בתפקיד האוף סטר ימלא בשלב זה ישראל רחום. בנוסף עשויה הקבוצה לשחק רק עם זר אחד ולא שניים כמו בשנים שעברו.

"חבל לי להשקיע כסף ברגע שמכבי תל אביב לוקחת את הליגה בהליכה. אני לא אשלם לשחקן זר 50 אלף דולר, אין לזה שום הצדקה. אם נראה שאנחנו שורדים בליגה, נישאר עד הסוף עם זר אחד בלבד".