צילום: דורון גולן מהפך במכבי צור שלום. שמונה שחקנים מסגל הקבוצה החלו לאחרונה להשתתף בשיעורי תורה ומתקרבים לדת. השמונה הם: השוער עופר חסין, בני בניסתי, יוני ינאי, אולג קופרייב, אבי בן אברהם, אלעד לוין, אלירן אלקובי ודודו בן שושן.

הקבוצה תירשם בעונה הבאה בהתאחדות כקבוצה דתית, דבר שיאפשר לה לקיים את כל משחקיה גם בית וגם בחוץ בימי שישי ולא בשבתות. מאחורי המהלך עומדים חלק מהשחקנים הללו שביקשו זאת מהיו"ר לשעבר יוסי אזריאל והיו"ר הנוכחי ויגאל קסלסי. השניים לא התנגדו לכך ואף תמכו במהלך.

דודו בן שושן סיפר השבוע: "תמיד היה לי רקע בסיסי, לא הדלקתי אש בשבת והנחתי תפילין. מהיום קיבלתי החלטה שאשחק רק בקבוצה שלא תכפה עלי לשחק בשבת. אם העניין עם צור שלום לא יסתדר בעונה הבאה לא אהיה מוכן בעד שום סכום שבעולם לשחק בקבוצה אחרת ולחלל את השבת".

יוני ינאי: "תמיד היתה לי האמונה הפנימית בבורא עולם, והיתה לי בעיה עם זה שאני משחק בשבת. הרגשתי לא שלם עם עצמי. הכרתי רב בקריות דרך חבר והלכתי לשיעורים שלו, ומשם הכל היה יותר פשוט".

על האפשרות לפרוש מהכדורגל בגלל השינוי בדרך החיים אמר ינאי: "זה עלה במחשבה שלי וקיבלתי החלטה שאם יעמדו בפני האפשרויות שבת או כדורגל, אבחר בשבת, למרות שהכדורגל מאוד חשוב לי בחיים. לשמחתי החל מהעונה הקרובה צור שלום תירשם בהתאחדות לכדורגל כקבוצה דתית, כך שאין בעיה עם העניין של שבת ולכן אמשיך לשחק כדורגל".

אלירן אלקובי מציין, כי הוא היה בעד הרעיון להעביר את המשחקים לימי שישי בלבד והוסיף: "אני בא ממשפחה מאוד דתית, ואבא שלי לא מגיע לראות אותי כשהמשחקים נערכים בשבתות. ההחלטה של צור שלום להפוך לקבוצה דתית תעשה לי את
החיים קלים ותעזור לי להגיע בזמן לבית הכנסת בימי שישי וגם למחרת בבוקר".

על פרישה הוא לא חושב כלל ואומר: "אמשיך לשחק כמה שאוכל. עכשיו יהיה יותר כיף, כי אוכל לשמור את השבת ולשחק כדורגל".