כדורעף נשים: בהנהלת עירוני קרית אתא החליטו לעשות כל מאמץ כדי להחזיר לפעילות את הליברו אדוה זינובר בת ה-37, ששיחקה בקבוצה למעלה מעשור.

אדוה זינובר. צילום: דורון גולן

זינובר, שחקנית הנבחרת בעבר, שחתומה על לא מעט תארים של הקבוצה, ונחשבת לאחת מהשחקניות המעוטרות במועדון, החליטה בקיץ האחרון לעזוב את קבוצה בעקבות החלטת ההנהלה להשאיר את המאמן וובה טודורוב לעונה נוספת. זינובר סירבה לשחק תחת הדרכתו של טודורוב, והתנתה את הישארותה בהחלפת המאמן. כשזה לא קרה, היא עזבה.

זינובר, אגב, היא לא השחקנית היחידה מסגל העונה שעברה שהתנגדה לכך שטודורוב ימשיך בתפקידו. אליה הצטרפה גם המגישה שני פחם. במועדון היו מודעים לדרישות של השתיים, אך העדיפו לוותר עליהן והשאירו את המאמן בתפקידו.

לאחרונה הבינו במועדון שחסרונה של זינובר בסגל הפך למשמעותי ביותר לאחר שלא נמצאה לה מחליפה הולמת בתפקיד הליברו, דבר שהביא לפגיעה משמעותית במשחק הקבלה. בעקבות כך הוחלט לפעול כדי להחזירה לפעילות בקבוצה.

עוד הבהירו בקבוצה שנושא השכר לא אמור להוות מכשול לחזרתה, ובשלב הראשון יש להפגיש את זינובר עם המאמן, כדי שהשניים ימצאו דרך להסכמת השחקנית לשחק תחת הדרכתו.

היו"ר, יעקב טאוב, אישר את הידיעה והוסיף: "ההפסד בכפר סבא הבליט את העובדה שיש לנו בעיה חמורה בקבלה, וננסה לחפש פתרונות. אחד מהם הוא לנסות להחזיר למערכת את אדוה. נראה איך הדברים יתגלגלו אחרי שהמאמן ייפגש איתה, כי הוא רצה אותה בתחילת העונה, וזו היתה החלטה שלה לא להמשיך".

השבוע נוצחה קרית אתא 3:1 (25:22, 23:25, 25:13, 25:19) בחוץ על ידי הפועל כפר סבא. זה היה הפסדה השלישי העונה, שהוריד אותה עד למקום השישי הטבלה והרחיק אותה זמנית מהרביעייה הראשונה. במשחק ההתקפה בלטו יקטרינה רייפנה עם 17 נקודות, מרינה גלפרין 15 וילנה שיינין 12.