כדורגל נערים: לפני כחודש וחצי שאלה קבוצת נערים א' (ארצית) של מכבי צור שלום את רועי אלפסי ממכבי נתניה. מאז הגעתו הקבוצה פורחת, והוא לא מפסיק להרעיד רשתות.

שואף לסיים כמלך השערים של הליגה. רועי אלפסי | צילום: פרטי

במשחק האחרון לפני היציאה לפגרה הבקיע אלפסי שלושער בניצחון קבוצתו 0:4 על צעירי כפר קנא.

אלפסי בן ה-16 שותף עד כה בחמישה משחקים, שבהם הבקיעה צור שלום 14 שערים, ניצחה בשלושה וסיימה שני משחקים בתיקו. לעומת זאת, בששת המחזורים הראשונים, שבהם אלפסי לא שיחק בקבוצה, היא צברה שש נקודות בלבד. תרומתו לקפיצת המדרגה כוללת תשעה כיבושים ושני בישולים.

אלפסי הוא תושב קיבוץ כברי, שלומד בכיתה י"א בתיכון מנור האזורי, הממוקם בכברי. את דרכו הספורטיבית החל בבית ספר לכדורגל במכבי נהריה, ולאחר מכן עבר לשחק בהפועל מטה אשר. בגיל 12 עבר לשחק בילדים א' של מכבי נתניה, שם שיחק כשלוש שנים.

את העונה הנוכחית הוא החל בנתניה, אולם לאחר כמה חודשים החליט לא להמשיך שם בשל לימודיו, וביקש להשאילו לקבוצה בצפון. האפשרויות היו הפועל חיפה או מכבי צור שלום, והוא העדיף לעבור לצור שלום.

על ההחלטה הזו אמר אלפסי: "לא יכולתי לשלב את הנסיעות עם הלימודים, בעיקר בגלל הבגרויות. צור שלום הוא מועדון שהכרנו והתחברתי אליו בעיקר בגלל המאמן, ליאור כהן. האימונים שלו לא נופלים מהאימונים אליהם הורגלתי בנתניה. ליאור גם שינה לי את התפקוד במגרש לחלוץ, ומאז פרחתי".

עם המאזן האישי המרשים שלך, לאן אתה שואף?
"מעבר לפן האישי, חשובה לי לא פחות ההצלחה המקצועית של הקבוצה, והציפייה להגיע איתה הכי רחוק שיש. ברמה האישית אני מכוון הכי גבוה שאפשר, כמו כל דבר בחיים, ושואף לסיים כמלך השערים של הליגה. זה אתגר גדול, כי אני בפיגור של שישה משחקים שבהם לא הייתי שותף, כי הגעתי לצור שלום רק במחזור השביעי".