כדורגל ליגה א': שלושה ימים אחרי ניצחון החוץ בטבריה נעצרה האופוריה של צור שלום, עם תבוסה לא צפויה של 4:0 בבית להפועל אסי גלבוע במחזור האחרון של משחקי הסיבוב הראשון.

בעקבות ההפסד סיימה צור שלום את הסיבוב הראשון במקום ה-10 בטבלה עם 19 נקודות, מרחק של 11 נקודות מאסי גלבוע שמתחת לקו האדום, ומאזן של 6 ניצחונות, תיקו ו-7 הפסדים. הנתון המעניין הוא שבמשחקי הבית צברה הקבוצה שש נקודות, ובחוץ 16 נקודות.

"לא שוכח את הדברים הטובים". עומר לוינזון | צילום: נחום סגל

המאמן עומר לוינזון, שקיבל בקיץ האחרון את אימון הקבוצה, אמר לאחר התבוסה: "זו אכזבה גדולה, כי עבורנו זה היה משחק חשוב במאבקי ההישארות, וניצחון בו היה יכול לתת לנו הרבה אוויר להמשך המאבק. קשה להסביר את היכולת שלנו ואת התוצאה, במיוחד אחרי הניצחון 0:3 בטבריה.

"זה אומר שלא הגענו מוכנים. חשוב לציין כי לאסי גלבוע, שנמצאת אמנם מתחת לקו האדום, יש תקציב כפול משלנו וחומר שחקנים טוב. היא לא התחברה עד השבוע, וחבל שזה התפוצץ עלינו".

מה אמרת לשחקנים בחדר ההלבשה אחרי המשחק?
"אמרתי להם שאני מאוכזב מחוסר המוכנות למשחק, ושלמרות כל זה, אני לא אשכח להם את כל הדברים הטובים שהם עשו בסיבוב הזה, והיו הרבה כאלה".

עם אילו תחושות הלכת הביתה אחרי המשחק?
"תחושה קשה שאולי גם אני עשיתי טעויות, והחבר'ה הגיעו זחוחים אחרי הניצחון בטבריה. אחרת אין לי הסבר להתפרקות. מעבר לזה, יש תחושה של פספוס גדול, כי רצינו לסיים את המשחק הזה בשלום ולא לעשות שינויים בסגל, וההפסד הזה גרם לנו לשנות את המחשבה וכן לעשות שינויים, במיוחד בחלק ההתקפי".

התבוסה קילקלה את הסיבוב הראשון, המפתיע ביחס לציפיות של תחילת העונה?
"אמת. זה טיפה קילקל, אבל אי אפשר להתעלם ממה שעשינו בסיבוב הזה, ויש לנו טעם טוב ממנו. אם היו אומרים לנו בתחילת העונה שנסיים עם 22 נקודות, כולל הנקודות שהורידו לנו בגלל עונש הפסקת הפעילות של שפרעם, אף אחד לא היה מאמין שדבר כזה יקרה.

"צריך לתת קרדיט גדול לחבר'ה, שנתנו סיבוב מצוין עם תוצאות מחמיאות כמו ניצחון חוץ בבקא, תיקו באום אל פאחם, והניצחון על רובי שפירא. בהחלט עשינו דברים יפים בסיבוב הזה. מצד שני, יש גם חומר למחשבה, כי אנחנו מאוד מתקשים במשחקי הבית, ונצטרך לפתור את הבעיה".