אבן הפינה הונחה השבוע לפרויקט "שכונת ימים", המהווה סנונית ראשונה לפרויקט בהיקף רחב של מאות יחידות דיור במתחם ההסתדרות בקרית ים.

הפרויקט המתוכנן במתחם ההסתדרות. הדמיה: אלון פסו
בשלב זה תבנה חברת "צמרות קרית ים התחדשות עירונית" כ-100 יחידות דיור. שלב זה כולל עיבוי של חמישה בניינים בני ארבע קומות, אליהם יתווספו 18 דירות חדשות ב-4.5 קומות. בנוסף, במסגרת הפרויקט יקבלו הדיירים תוספת של ממ"ד ומרפסת. הבניין יעבור שיפוץ חוץ ופנים והוספה של מעלית.

כל הדירות בפרויקט יאובזרו במערכת חשמל חכם. על תכנון הפרויקט אמון האדריכל דוד לב. מחירי הדירות בפרויקט: דירות 4 חדרים, 100 מ"ר + מרפסת + מחסן וחניה - החל מ-1.1 מיליון שקל. דירות דופלקס 5 חדרים החל מ-1.5 מיליון שקל.

אגף מהנדס העיר בעיריית קרית ים, יחד עם מינהלת התחדשות עירונית אשר החלה לפעול בעיר, מקדמים שורה של תוכניות להתחדשות עירונית ברחבי העיר, בהיקף של אלפי יחידות דיור. למינהלת החדשה הוגדרו מספר יעדים מרכזיים, אשר במרכזם מתחם "ההסתדרות", וכן תוכנית לבניית כ-1,579 יחידות דיור במתחם אג"ש, הנמצאת לקראת דיון להפקדה בוועדה המחוזית.

עד כה הושלמו ואוכלסו שלושה מיזמים במסגרת תמ"א 38, ונמצאים בשלבי בנייה מתקדמים עוד כשבעה מיזמים, ושבעה ממתינים לקבלת היתר בנייה.

שר הבינוי והשיכון, אלוף (מיל׳) יואב גלנט, נכח באירוע הנחת אבן פינה ואמר: "בהתחדשות עירונית אנחנו לוקחים את המקומות הישנים ביותר, המוזנחים ביותר והקשים ביותר, והופכים אותם למקומות האטרקטיביים והמבוקשים ביותר".

מנחם אדלשטיין, מנכ"ל חברת צמרות הבונה את פרויקט שכונת ימים: "ההתחדשות העירונית מצליחה כיום בעיקר במרכז הארץ, בגלל ההיתכנות הכלכלית הגבוהה ליזמי הנדל"ן לעומת הפריפריה. אני מאמין כי ההזדמנויות והפוטנציאל, לצד הצורך האמיתי בהתחדשות, קיים גם במעגלים היותר רחוקים ממרכז הארץ".