ועדת המשנה לתוכניות של הוועדה המחוזית לתכנון ובנייה אישרה להפקדה, עם מספר שינויים, תוכנית להקמת מרכז מסחרי חדש על שטח של כ-32 אלף מ"ר בצפונה של קרית ים.

דופן מסחרית פעילה לכיוון רח' גולדה מאיר. הדמיה: באדיבות עיריית קרית ים

המיקום: בפינת הרחובות גולדה מאיר ושדרות ירושלים, בקרבת רפאל, במקום חניון שקיים וליד השוק העירוני. המרכז המסחרי יהיה דומה למרכזי ביג, שאחד מהם נמצא לא הרחק משם, על אותו ציר, בקרית מוצקין.

המרכז אמור לקום על שטח כולל של כ-47 דונם, סמוך לכביש 4 ולמסלול המטרונית, דבר שיסייע בהגעה למקום. לצורך ביצוע התוכנית, הוועדה המחוזית שינתה את הייעוד של השטח מאזור בנייה ציבורית לאזור מסחר ותעשייה.

התוכנית הראשונה לגבי בניית המסחר התקבלה עקרונית על ידי הוועדה, לאור חשיבותה לביסוסה הכלכלית של קרית ים, אבל הוועדה דרשה שינוי מהותי באופי המרכז, כך שהוא יהיה נגיש להולכי רגל. הוועדה דרשה אז גם דיונים מול רפאל, כדי שזו תיתן את הסכמתה לתוכנית, וכן ביצוע עוד פעולות משלימות. התוכנית הראשונית נסגרה, וסוכם שרשות מקרקעי ישראל תגיש תוכנית חדשה.

מאז התקיימה עוד ישיבה בנושא היבטים תחבורתיים של התוכנית בחודש ינואר השנה, ולאחרונה הוגשה התוכנית המתוקנת, שמדברת על הקמת מבנה מסחרי בגודל 32 אלף מ"ר למסחר ותעסוקה בגובה שלוש קומות, תוך שהיא מתייחסת להולכי רגל, מגדירה דופן מסחרית פעילה לכיוון רחוב גולדה מאיר וגם עומדת בכל המגבלות של משרד הביטחון.

בהחלטת הוועדה נאמר: "הוועדה מברכת על השינויים שהוצגו בתוכנית ביחס לתוכנית הקודמת, וסבורה כי קידום התוכנית יתרום לחיזוק הבסיס הכלכלי של העיר, כפי שהוצג בתוכנית המתאר הכוללנית המופקדת של קרית ים, ובפרוגרמה שהוצגה בדיון בידי מהנדס העיר".

לאור זאת החליטה הוועדה להפקיד את התוכנית לאחר ביצוע מספר שינויים בנושאי זכויות בנייה, שתילת עצים ופתרון בעיות תחבורתיות.